قسمت های سیزدهم و چهاردهم راز آرماگدون 4 از شبکه جهانی جام جم

 

 

رسوایی فیس بوک و مدیران آن  در پروژه اشباح

 

نمایش قسمت 13 مجموعه "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" با زیر نویس انگلیسی از شبکه تلویزیونی / اینترنتی memri tv

 

قسمت های 13 و 14 مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" که به مقولات اینترنت و بازی های رایانه ای می پردازد ، دوشنبه 3 مردادماه در ساعات 45/16 از شبکه جام جم 1 ( برای اروپا) ، 15/00 از جام جم 2( برای آمریکا) و 45/10 از شبکه جام جم 3 ( برای استرالیا و آسیای شرقی) پخش می شود.

در قسمت 13 این مجموعه که به مقوله اینترنت  و نقش کانون های صهیونی در هدایت آن می پردازد ، علاوه بر ارائه آمارهای تکان دهنده ای از سیستم قاچاق زنان و کودکان که از طریق  کلوپ های اینترنتی صورت می گیرد، ضمن پرداخت به شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر ، برای نخستین بار از جاسوسی فیس بوک برای سرویس های امنیتی و اطلاعاتی اسراییل پرده برداشته می شود. این رسوایی بزرگ که اولین بار در اکتبر 2009 و از طریق مجله ای یهودی - فرانسوی تحت عنوان "لومگزین دی ایسراییل" انتشار یافت ، ارتباط فیس بوک را با سازمان های استخباراتی اسراییل ، برای  انتقال اطلاعات کاربران خود (به ویژه در کشورهای اسلامی) به این مراکز جاسوسی افشاء کرد. افشاگری فوق به حدی بود که صدای سفیر رژیم صهیونیستی در فرانسه را هم درآورد و وی مجله "لومگزین دی ایسراییل" را متهم به افشای اسراری کرد که نبایستی آنها را برای دشمن فاش می نمود! پس از آن نیز جرالد نیرو استاد علم روانشناسی در دانشگاه پرووانس فرانسه و صاحب کتاب " خطرات اینترنت" در باره این شبکه  نوشت :"... این شبکه هایی که افشا شده اند عبارتند از مجموعه ای از شبکه هایی که توسط روانشناسان اسراییلی مدیریت می شوند و هدف آنان نیز درجه بندی و بکارگیری جوانان مقیم کشورهای جهان سوم خصوصا آنهایی است که در محدوده نزاع عربی- اسراییلی حضور دارند و یا مقیم کشورهای آمریکای جنوبی هستند..."

اطلاعاتی را که نشریه فرانسوی "لومگزین دی اسراییل" منتشر کرد ، تماما  با اطلاعاتی که نشریه اردنی" الحقیقه الدولیه" در 9 آوریل سال 2008 انتشار داده بود ، همخوانی داشت.این نشریه در گزارشی مبسوط تحت عنوان " دشمن پنهان" نوشت: "...مدیران سایت های شبکه ای کاملا می دانند کاربرانشان از چه نقاط ضعفی برخوردارند و براساس آن برنامه ریزی می کنند. به عنوان مثال با طرح مسایلی چون آزادیهای اجتماعی ، مشکلات جوانان و... افقی روشن و در دسترس برای او ساخته و آنگاه در فرصتی مناسب از آن بهره می گیرند ..."

افزون برآنچه رفت ، در قسمت 13 از مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" برای  اولین بار ، رسوایی دیگری از فیس بوک و مدیران آن افشاء می شود که در آن ضمن اشاره به جایزه 100 سکه طلای مارک زوکر برگ ( بنیانگذار و مدیر فیس بوک) برای کشتن هر فلسطینی ، بخشی از فیلم سخنرانی میکاییل ران ( از نمایندگان مجلس رژیم صهیونیستی) پخش می شود که در آن ، ران از اقدام نژادپرستانه و جنایتکارانه مارک زوکر برگ حمایت کرده است!!

بازتاب نمایش این فیلم مستند ( که پخش اول آن از شبکه خبر در دی ماه سال گذشته بود) در شبکه های تلویزیونی و اینترنتی خارج کشور آنچنان بود که صدها وب سایت خارجی از سراسر جهان به آن پرداخته و از این اقدام ضد بشری زوکر برگ و سایت فیس بوک اعلام انزجار کردند. براساس اخبار واصله ، بسیاری از کاربران این شبکه به اصطلاح اجتماعی ( و درواقع جاسوسی) پس از دریافت خبر فوق ، صفحه خود در این وب سایت را تعطیل کردند. هنوز هم بازتاب نمایش فیلم یاد شده در memri tv ،  facebook ، twitter ، AOL ، Daily motion ، youtube و بسیاری دیگر از پایگاههای اینترنتی و تلویزیونی خارج کشور قابل مشاهده است.

نمایش فیلم مستند اعترافات برخی از کاربران خارجی فیس بوک و توییتر مبنی بر جاسوسی برای شبکه های مذکور ( که از وب سایت های خود این افراد بدست آمده) از دیگر بخش های تصویری منحصر به فرد این قسمت از راز آرماگدون 4 است.

/ 0 نظر / 3 بازدید