اسناد تلاش بهاییان برای تسخیر سرزمین ایران از شبکه جهانی جام جم

 

 

رویای سرزمین موعود و لارنس عربستان

 

 

قسمت های 21 و 22 از مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" دوشنبه 7 شهریور در ساعات زیر از 3 کانال شبکه جهانی جام جم پخش می شود:

جام جم 1 (برای اروپا و غرب آسیا) : ساعت 16/45

جام جم 2 (برای آمریکا) : ساعت 00/15

جام جم 3 ( برای استرالیا و شرق آسیا) : ساعت 10/45

 

"رویای سرزمین موعود" عنوان قسمت بیست و یکم مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح " است که درباره تلاش فرقه ضاله بهاییت برای تسخیر سرزمین ایران در دوران پیش از انقلاب اسلامی و تبدیل آن به اسراییل دوم ساخته شده است.

سند تکان دهنده دستور شوقی افندی (رهبر وقت فرقه بهاییت ) برای تسخیر سرزمین ایران

 

در این قسمت برای نخستین بار اسناد تکان دهنده ای از نیات شوم فرقه ضاله بهاییت (به عنوان یکی از بازوهای اصلی صهیونیسم بین الملل در دوران حاکمیت طاغوت) برای نفوذ سیستماتیک در ارکان سیاسی ، نظامی و فرهنگی رژیم شاه ، تعیین تاریخ فتح سرزمین ایران و بدست گرفتن کامل زمام امور آن در جهت اهداف امپراتوری جهانی صهیونیسم ، بر صفحه تلویزیون خواهد رفت. چرا که همواره در مکتوبات بهاییان ، همچنانکه صهیونیست ها ، سرزمین فلسطین را ارض خوعود خود خوانده اند ، محفل مرکزی بهاییت در اسراییل نیز کشور ایران را سرزمین موعود خود دانسته و می داند! (در نقشه های اولیه ای که از آنها موجود است ، سرزمین ایران را "مهد امرالله" یعنی سرزمین بهایی خوانده اند!!)  و برای تسخیر آن به کررات تاریخ و زمان معین نموده که به فضل الهی هیچ یک از آن تاریخ و زمان ها به تحقق نپیوسته است. یکی از آن تاریخ های مذکور ، پایان سده اول بهاییت ذکر شد که با سال 1322 هجری شمسی مقارن شده بود. از همین رو محافل بهایی در ایران و اسراییل به تکاپوی مضاعفی افتادند تا رویای سرزمین موعود خویش را محقق سازند.

یکی اسنادی که در این رابطه در قسمت بیست و یکم مجموعه "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" به نمایش درمی آید ، فرمان مستقیم شوقی افندی ( رهبر وقت بهاییان ) در اوایل دهه 1320 هجری شمسی از عکای اسراییل است که به عنوان نزدیک شدن به پایان نخستین سده بهایی ، همه اعضا و پیروان خود را به قیام و تسخیر ایران زمین فراخوانده است. سند دیگر دستور محفل مرکزی بهاییت در ایران به عنوان بخشنامه ای در تیرماه 1322 ، بهاییان ایران را برای اجرای فرمان رهبری فرقه در اسراییل (شوقی افندی) آماده باش می دهد.  

نقشه و چارتر عملیاتی مبتنی بر 19 دستور اجرایی جهت عملی ساختن نقشه فوق  از سوی محفل بهاییت همراه با جمله ای از طرف شوقی افندی ، برنامه ریزی مرحله به مرحله عملیات تسخیر ایران را نشان می دهد که در قسمت " رویای سرزمین موعود" از مجموعه "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" برای اولین بار به نمایش درمی آید. جمله شوقی افندی به این شرح است:

"وقت قیام و خروج و هجوم و جوش و خروش و کفاح و تسخیر مدن و فتح اقطار و غلبه بر جهان و جهانیان است "

و سندی دیگر از "قاموس طوقی" ( از جمله مکتوبات بهایی) نقل می شود که افکار صهیونی پشت پرده عملیات تسخیر ایران را به روشنی بیان می نماید.

اگرچه در آن زمان به دلیل هشیاری مرجعیت شیعه ، مرحوم آیت الله العظمی بروجردی ، رویای سرزمین موعود بهاییان محقق نشد و با مقاومت ایشان و یارانشان از جمله مرحوم فلسفی ، رژیم شاه را وادار کردند تا ساختمان مرکزی آنها در ایران (معروف به حظیره القدس که براساس برخی اسناد لانه جاسوسی آمریکا ، مرکز سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی از جمله ساواک و CIA برای  شکنجه و آزار و اذیت مبارزان مسلمان شده بود) را خراب کنند اما محفل بهاییان با بدست گرفتن سرنخ نهادهای نظامی و امنیتی رژیم شاه و همچنین تصاحب مقامات کشوری و لشکری سعی نمود به صورتی بطئی رویای تسخیر سرزمین موعود خویش یعنی ایران را دنبال کند.

از جمله اسناد مربوطه که در این قسمت ارائه می شود ، سپاس گزاری محفل مرکزی بهاییت از سپهبد پرویز خسروانی (از اعضای محفل و از سرکوبگران قیام 15 خرداد 1342) به خاطر قتل عام مردم مسلمان است و سند دیگر که به شکلی حیرت آور حاکمیت محافل بهایی را بر ارکان سیاسی و نظامی رژیم طاغوت را اثبات می کند ، نقش اصلی سران بهایی از جمله حبیب ثابت در مسئله اعدام طیب حاج رضایی و حاج اسماعیل رضایی پس از قیام خرداد 42 است. سند ساواک علاوه براینکه دست محفل بهاییان را  در فاجعه یورش و کشتار مدرسه فیضیه قم ( در 2 فروردین 1342) نشان می دهد (به قول خودشان برای انتقام  تخریب ساختمان حظیره القدس)، همچنین به انتقام جشن های نیمه شعبان که در مسجد امام زمان خیابان آیزنهاور ( آزادی فعلی) ، مقابل کارخانه پپسی کولا ( متعلق به ثابت) برگزار شد ، نقش حبیب ثابت را در مقوله اعدام طیب و حاج اسماعیل رضایی روشن می سازد.

 گزارش یاد شده ساواک ، از طرف دیگر با تایید اسناد افشاء شده ( که در سری نخست مجموعه مستند"راز آرماگدون" نیز نمایش داده شد)  مبنی بر دیکته شدن مستقیم طرح اصلاحات ارضی از سوی مراکز صهیونی در اسراییل ، از قول محافل بهاییت ، آن را  امری بهایی برای تسخیر زمین های حاصل خیز ایران معرفی می کند. شاید از همین رو بود که پس از اجرای طرح به اصطلاح اصلاحات ارضی در سالهای پس از 1342 ، گروه وسیعی از بهاییان از جمله هژبر یزدانی ، خانواده خسروانی و باتمانقلیچ و ...با کمک کارشناسان اسراییلی ( که ظاهرا برای بهبود اوضاع زراعت به ایران آمده بودند) هزاران هکتار زمین مرغوب را در سطح صدها روستا مالک شدند.  

بیهوده نبود که حضرت امام خمینی ( ره) از همان نخستین گام های نهضت و در اولین اعلامیه های خویش ، بهاییت را یک حزب وابسته به صهیونیسم معرفی کردند و آنها را دست صهیونیست ها برای تصاحب مراکز سیاسی ، اقتصادی و رسانه ای ایران خواندند.

 

قسمت بیست و دوم مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" درباره ریشه های تاریخی آل سعود و حکومت وهابیون در عربستان است که توسط محافل و کانون های صهیونی برکشیده و سازماندهی شدند.

عکس منحصر به فردی از دیدار رهبران القاعده با رونالد ریگان ( رییس جمهوری وقت آمریکا) در کاخ سفید

در این قسمت که عنوان "لارنس عربستان" دارد ، ضمن اشاره به ماموریت جاسوس مشهور انگلیسی، هامفری(همان مستر همفری) طی سالهای ابتدایی قرن هجدهم در خاورمیانه و برکشیدن عنصری به نام عبدالوهاب برای بنیانگذاری فرقه انحرافی وهابیت ، برای اولین بار به ریشه های خاندان آل سعود (حاکمان امروز عربستان سعودی) پرداخته می شود که برخلاف ادعای خود، براساس اعتراف شجره نویسان سعودی ، اصل و نسب آنها در واقع به یک فرد یهودی به نام "ابراهیم موشه" می رسد.

در اسناد این ارتباط که برای نخستین بار در این قسمت از مجموعه "راز آرماگدون 4 : پروژه اشباح" مقابل دوربین تلویزیون قرار می گیرد، مشاهده می کنیم که در قرن نهم هجری مطابق با قرن پانزدهم میلادی ، شخصی به نام مانع احسایی(جد اول خاندان آل سعود) از قبیله یهودی "عنیزه"، زمینی را در نجد عربستان به دست آورده و بعد از او نوه پسری اش به نام موسی با جنگ و کشتار و غارت ، املاک بسیاری را برآن افزود. ابراهیم موسی یا ابراهیم موشه پسر موسی نقش مهمی در شکل گیری آل سعود داشت که نوه اش به نام مقرن سعود ، راس این خاندان به شمار می آید. مردخای ابراهیم موشه و فرزندانش با تغییر نام و انتخاب اسامی عربی ، خود را در میان مسلمانان جا زدند. از جمله اینکه با پرداخت مبلغ سی و پنج هزار جنیه مصری به محمد امین تمیمی ، مدیر کتابخانه های کشور سعودی در سال 1322 ، آل سعود و آل عبدالوهاب را به نبی اکرم (ص) منسوب کردند!

در بخش دیگری از قسمت "لارنس عربستان" مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" براساس شواهد و مدارک و اسناد معتبر نشان داده می شود که حاکمیت آل سعود و وهابی ها در سرزمین وحی که زمینه هایش از 2 قرن پیش توسط هامفری و عبدالوهاب چیده شده بود ، در بحبوحه جنگ جهانی اول توسط توماس ادوارد لارنس(جاسوس نظامی ارتش انگلیس) عملی گردید. اسناد مذکور حکایت از آن دارد که لارنس براساس نقشه ای طراحی شده در کانون های صهیونیستی، همراهی فیصل(از سرکردگان آل سعود) را جذب کرده و او را وادار  به همکاری با ژنرال ادموند آلنبی (فرمانده نیروهای انگلیسی در خاورمیانه) در هدایت شورش عرب ها علیه ترک های عثمانی با وعده برپایی امپراتوری عرب نمود. به این ترتیب حکومتی توسط لارنس در شبه جزیره عربستان برپا گردید که به عنوان یکی از متحدین استراتژیک امپراتوری جهانی صهیونیسم ایالات متحده آمریکا در سالهای بعد نقش مهمی را برای تجاوزات امپریالیسم آمریکا در منطقه خاورمیانه ایفا کرد.

از جمله این مدارک معتبر ، اسناد منتشره وزارت امور خارجه انگلیس در سال 2000 و همچنین نظر برخی محققین و پژوهشگران است که نشان می دهد  لارنس، عامل شبکه جاسوسی صهیونیسم بین الملل بوده . در این اسناد آمده که رونالد استورس یهودی ، لارنس را با شبکه جاسوسی نیلی به ریاست آرونسون مرتبط کرد که در تاریخ معاصر از معروف ترین شبکه های صهیونیستی به شمار آمده است.

سند دیگری که در این قسمت به نمایش در می آید، مطلبی در یکی از شماره های سال 2006 روزنامه ایندیپندنت است که سر مارتین گیلبرت(مورخ یهودی انگلیسی تبار و کارشناس معروف درخصوص مسائل اسراییل و هلوکاست) قصد دارد در کتابی براساس اسناد و مدارک معتبر اثبات نماید، توماس ادوارد لارنس بر این اعتقاد بوده که اعراب تنها در صورت ایجاد یک سرزمین اسراییلی می‌توانند برای خود موقعیتی دست و پا کنند. گیلبرت در گفتگو با روزنامه جروزالم (اورشلیم) پست می گوید:

"... یک نکته‌ی جالب توجه از منظر اسراییلی‌ها فردی به نام لارنس بوده...کسی که از اعراب حمایت و برای ایجاد سرزمین مستقل عربی در دهه 1920 تلاش بسیار کرد. او فردی بود که در عکس‌ها و تصاویر همواره ردایی مخصوص عرب‌ها به تن داشت. حال یک مساله جالب که شما در کتاب بعدی من خواهید دید این است که لارنس عربستان اساسا صهیونیستی جدی بوده است..."

گیلبرت می افزاید: "...بررسی برخی یادداشت‌های لارنس که در مرکز اسناد و اوراق ملی انگلیس موجود است نشان می‌دهد او از خواست صهیونیست‌ها حمایت می‌کرده است.  به طور مثال لارنس که در سال 1920 برای وینستون چرچیل کار می‌کرده ، به وضوح اعلام داشت که باید اراضی فلسطینی از کرانه‌های دریای مدیترانه تا رود اردن تحت عنوان سرزمین ملی یهودیان به رسمیت شناخته شود..."

از جمله تصاویری که برای اولین بار در بخش "لارنس عربستان" مجموعه "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" از تلویزیون پخش می شود ، عکس های هامفری و عبدالوهاب ، عکس های اجداد خانواده آل سعود از جمله مقرن سعود و همچنین شجره نامه این خاندان ، تصویری منحصر به فرد از خرابی قبور ائمه (ع) در بقیع به دست وهابی ها ، تصاویری از آرونسون و شبکه صهیونی نیلی (که لارنس به آنها وابسته بود) ، مارتین گیلبرت و مصاحبه تحقیقی اش با روزنامه جروزالم پست ( اورشلیم پست) درباره ارتباط توماس ادوارد لارنس به شبکه های صهیونیستی و همچنین تصویری دیدنی از بن لادن جوان که در کنار برژینسکی(مشاور امنیتی جیمی کارتر، رییس جمهور اسبق آمریکا) آموزش می بیند و عکس جالب دیگری از ملاقات سران طالبان با رونالد ریگان در کاخ سفید است.

لازم به ذکر است که بخشی از قسمت بیست و دوم مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" به برآمدن فرقه های انحرافی همچون طالبان و القاعده از درون وهابیت و با حمایت مالی آل سعود و حامیان صهیونیست شان اختصاص دارد.

 

مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی توسط رضا جعفریان در 26 قسمت برای گروه سیاسی شبکه خبر تهیه شده بود که طی ماههای آذر و دی و بهمن سال گذشته از این شبکه پخش شد و در اسفندماه نیز تکرار گردید. اینک چندی است به به علت استقبال مخاطبان خارجی ، این مجموعه مستند از چند شبکه برون مرزی سیمای جمهوری اسلامی از جمله شبکه جهانی جام جم پخش می گردد.

 

/ 2 نظر / 118 بازدید
اندیشه1

سلام خسته نباشید استاد لازمه یک جنبشی ایجاد بشه بر ضد فیلم ها و سریال هایی که از رسانه ملی پخش میشه بد نیست شما هم دست به قلم شید. در ایام ماه رمضان سریال های سقوط یک فرشته و 5کیلو متر تا بهشت و در روز های عید هم فیلم هایی مثل پول و... نمی دونم تلوبزیون جمهوری اسلامی کارشناس و ناظر برا پخش فیلم داره؟!!!!! پس چرا فیلم ها هیچ سنخیتی با اسلام نداره؟!!!

جواد

استاد چرا دیگر ما از شما نقد فیلم نمیبینیم گویا تمامی دل مشغولی شما مستند های شبکه ی 6 شده.