به بهانه سالروز شهادت حضرت امام علی النقی (ع)

 

 

هادی امت به سوی منجی آخرالزمان

 

 

امسال آستانه سالروز شهادت یکی از مظلومترین امامان شیعه یعنی حضرت امام هادی (ع) از حال و هوای دیگری برخوردار است. امامی که در سخترین شرایط دیکتاتوری و استبداد خشن عباسی زندگی می کردند و در آن شرایط وظایف خطیری بردوش داشتند.

نگاهی به تاریخ نشان می دهد که هر چقدر نسل ائمه هدی (ع) به زمان ظهور حضرت مهدی(عج) نزدیک تر می شد، خلفای جور و عاملان سلطه گر دوران ، بر امامان معصوم (ع) و یارانشان ، سخت تر می گرفتند. چنانچه حضرت امام حسن عسکری (ع) در پادگانی نظامی و تحت مراقبت دائم زندگی می کردند( و از همین روی لقب عسکری داشتند) تا تولد فرزند ایشان (که بنا برپیش بینی های مختلف، منجی عالم بشریت و برهم زننده بساط ظالمان اعلام شده بود ) تحت نظر باشد تا در هنگام تولد، منجی را از بین ببرند. به دلیل همین شرایط خفقان بار(که هر گونه ظن و شائبه یار امام شیعه بودن، دودمان هر کس را برباد می داد) کمتر کسی جرات ثبت و ضبط سیره و زندگی و احادیث این ائمه بزرگوار را داشت. از همین رو  مکتوبات و نوشته های تاریخی درباره امامان نهم و دهم و یازدهم یعنی حضرت امام محمد تقی (ع) ، حضرت امام علی النقی (ع) و حضرت امام حسن عسکری (ع)  کمتر از سایر ائمه هدی (ع) است و از همین رو این معصومین ، مظلومتر از پدران و اجداد خود بودند.

اما حضرت امام هادی (ع) در موقعیت بسیار خاص و خطیرتری ، پرچم امامت و ولایت را برعهده داشتند. شرایطی که جامعه و امت شیعه پس از حدود 260 سال ارتباط مستقیم با اهل بیت (ع) بایستی برای شرایط غیبت ، رابطه غیر مستیقیم با امام معصوم و انتظار آماده می شدند.

ایشان برای اینکه ارتباط شیعیان با امام در مرحله اول غیبت تحقق یابد ، اقدام به ارتباط دادن شیعیان با بعضی از وکیلان خود به صورت خاص نمودند و این عمل را حلقه اتصال و وسیله جلب اعتماد شیعیان با وکیلانی قرار دادند که ماموریت وکالت حضرت امام هادی (ع) و سپس وکالت امام حسن عسکری (ع) و پس از آن وکالت حضرت مهدی (ع) را برعهده داشتند و به این ترتیب امام هادی (ع) زمینه سفارت اولین سفیران حضرت مهدی (ع) را بدون هیچگونه جلب توجهی آماده می ساختند.

حضرت امام علی النقی (ع) برای دوران غیبت حضرت مهدی صاحب الزمان ( عج ) بایستی شیعیان را جهت درک هرچه بهتر مقوله ولایت و جانشینی علماء در مقام نایب امام مهیا می ساختند. از همین رو ، حضرت به استوار ساختن و تکمیل ساختار شخصیتی پیروان و گروه صالح شیعیان توجه بسیار مبذول می کردند، زیرا این گروه وظیفه ای خطیر داشتند و می بایست با میراث علمی و روایاتی که در اختیارشان بود ، امور دین و دنیای جامعه را اداره و عرصه های گوناگون جامعه را ایمن می کردند، از جمله ایمن سازی عقیدتی، علمی، تربیتی، امنیتی و اقتصادی.(از درون همین گروه نخبه می بایست ، جانشین امام غائب یا همان متصدی امر ولایت در مقام نایب امام عصر قرار می گرفت.)

از جمله میراث معنوی و گرانبهای حضرت امام هادی (ع) برای آماده سازی جامعه شیعه ( که برای هر زمانی کارآیی دارد ) دعاها و زیاراتی است که شیعیان را به خواندن آنها آموزش و تشویق کردند. زیاراتی که سرشار از معرفت الهی و در عین حال در آن شرایط حفقان بار و استبدادی و در همین وضعیت استبداد مدرن امروز جهان سرمایه داری ، تثبیت گر معنوی مقوله ولایت در قلوب امت اسلام  بوده و هست. زیاراتی مانند "جامعه کبیره" و "زیارت امیرالمومنین (ع)" و همچنین زیارت روز غدیر که بیش از هر موضوعی یادآور ولایت حضرت علی (ع) و جانشینان ایشان است.

شاید از همین روست که این روزها ، ساحت مقدس حضرت امام علی النقی (ع) از سوی همان جماعتی مورد هجمه قرار گرفته که  اسلاف تاریخ شان در زمان حیات آن امام همام  ، با حصر و محدودیت و سپس شهادت ایشان، به خیال خویش در صدد تحقق اهداف شیطانی خود بودند. امروز نیز شیعیان راستین حضرت امام هادی (ع) از سوی سلطه گران جهانی و دیکتاتورها و عباسیان زمان ، تحت فشارهای شدید سیاسی و فرهنگی و اقتصادی قرار دارند تا دست از شیعه علی بودن بکشند.

اگرچه توهین به امام مظلوم ما از حلقوم خرده شیطانکی ناچیز و بی قدر بیرون آمده که خود شیاطین کوچک و بزرگ هم بیش از یک نوکر بی جیره و مواجب مفلوک و حقیر در او نمی نگرند اما ماجرای این هجوم تازه ، پروژه ای دیگر است که مدتی پیش از بیرون آمدن آن صوت کریه ، کلید خورد و در برخی وب سایت ها و به اصطلاح رسانه های دست آموز ، انعکاس یافته بود. پروژه ای برای تهاجم مشترک دیگری علیه امامت و ولایت که امروزه بیش از همیشه برای تقویت مقاومت جهان اسلام در مقابل تمامی جبهه شرک و کفر ، در خط مقدم قرار گرفته است. قطعا به همین دلیل است که امروز تئوریسین ها و نظریه پردازان و تینک تانک های غرب  ، ببیش از هر مقوله ای ، مسئله "ولایت فقیه " را نشانه رفته اند. ( امثال فوکویاما و ریچارد هاس و جرج سوروس و موسسات بروکینگز و آمریکن اینترپرایز و ...همواره در صدر راهکارهای خود به تضعیف و محو ولایت فقیه اشاره دارند)

اما این خیمه شب بازی دمکراسی متعفن غربی هم دیگر به قول مرحوم علی حاتمی ، ریشش درآمده. یک تعفن دمکراتیک که از یک سو اگر مثلا 6میلیون یهودی قربانی هلوکاست ادعایی را 5 میلیون بدانیم ، آن وقت احساسات دیگر یهودیان را جریحه دار کرده ایم !! و بایستی متقبل جریمه و زندان شویم ولی به راحتی می توان به تمامی مقدسات اسلام توهین کرد و اگرچه احساسات 1/5 میلیارد مسلمان جریحه می شود اما اشکال ندارد که این از تبعات آزادی و دمکراسی است!!!

دمکراسی متقلبانه ای که حتی جیمی کارتر بانی پیمان صهیونیستی کمپ دیوید را فقط به خاطر آنکه در کتابش ، رژیم اسراییل را یک پدیده نژادپرست و مساوی آپارتاید معرفی کرده بود، دمار از روزگارش درآورد ولی با بی شرمی نه تنها وهن ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) بلکه حتی ابراز شنیع ترین توهین ها را به حضرت مسیح (ع) و حضرت مریم عین آزادی می داند و امان از آن وقت که احساسات یک یهودی جریحه دار گردد!!

به قول یک وبلاگ نویس در آمریکا : "... در این مملکت هر چه می خواهید به خدا هتاکی کنید ، به عیسی مسیح فحش دهید ، همه کس و کار جرج بوش و اوباما را یکی کنید ، اما نکند به یک یهودی بگویید که بالای چشمت ابروست ، آنوقت دمار از روزگارتان درمی آوردند!!!"

جالب آنکه به نوشته یکی از اعضای ایرانی پارلمان هلند ، چند سال پیش ، فردای همان روزی که گروهی با برافراشتن تابلوهایی در آمستردام به اسلام و مسلمانان توهین کردند، عده ای همان تابلوها را مجددا در خیابان برپا داشتند و فقط جای کلمات اسلام و مسلمانان را با یهودیت و یهودیان عوض کردند ، هنوز زمانی نگذشته بود که پلیس هلند همه تظاهر کنندگان را به جرم توهین به یک دین الهی ، بازداشت کرد!!!!

همین سال گذشته در جشنواره فیلم کن ، یک فیلمساز محبوب و مورد اعتمادشان (لارس فن تریر) را فقط به خاطر آنکه ، شوخی کوچکی با اسراییل کرد ، با لگد از جشنواره بیرون انداختند. در حالی که او به هیچ یک از مقدسات ملی و مذهبی فرانسه توهین نکرده بود ، بلکه فقط با لفظ مطایبه آمیزی با اسراییل شوخی کرده بود!! او را حتی تا پایان جشنواره هم تحمل نکردند!!! (مقایسه کنید با همین جشنواره فیلم فجر خودمان که فیلمساز به محکمات دین توهین کرده و ارزش های ملی و مذهبی را تحقیر  می کند ، آنگاه تازه به وی جایزه هم می دهند و برایش فرش قرمز هم پهن می کنند!!!)

بنابراین توهین به اسلام و معصومین و اهل بیت (ع) و همین هتاکی اخیر رسانه های صهیونی و سگان زنجیری آنها را نمی توان یک اقدام خلق الساعه و باری به هر جهت تلقی کرد، بلکه ادامه همان پروژه ای است که بیش از 1400 سال است برای نابودی تنها دین و آیین عدالت طلب و ظلم ستیز جریان دارد و اگر دورانی در قالب جنگ رودرو و به شهادت رساندن  ائمه (ع) و پس از آن به شیوه سر بریدن و زبان از حلق بیرون کشیدن و به دار آویختن و در قرون بعد  در فرم ترور و بمب گذاری و قتل و غارت رخ نمود،  امروز در شکل و شمایل رسانه ای صورت بندی می شود. جنگ همان جنگ است و صحنه همان صحنه عاشورا و کربلاست و هر زمان به صورتی و هر دوران به شکلی ظاهر می شود.

امروز عجالتا ظاهر لیبرالی و به اصطلاح دمکراتیک دارد وگرنه ماهیت همان ماهیت اموی و عباسی و صلیبی و فاشیستی است. حرف همان است و دشمنی همان ، فقط نحوه بیان و عمل تغییر کرده است. وگرنه بحث یک آواز و ترانه و به قولی وزوزی و عرعری نیست بلکه وقتی همه این شیوه ها را در کنار هم پازل کنیم ، یعنی دشمنی های بی وقفه این 33 سال و تحریم ها و ترورهای آشکار و پنهان و راهزنی سایبری و دزدی تاریخی و ...و هر خباثت و رذالتی که تنها از شیطان و اذنابش بر می آید ، آنگاه می توان دریافت ، مسئله بسیار فراتر از این حرف هاست. حالا دیگر خودشان نیز با بلاهت تمام می گویند و متاسفانه برخی ابله تر از آنها نمی فهمند! خودشان هم به صراحت می گویند که نخیر ، مسئله ما اصلا قضیه هسته ای و حقوق بشر و حتی نظام جمهوری اسلامی نیست. مسئله ما پیامبر اعظم اسلام (ص) است و ولایت امیرالمومنین علی (ع) و اهل بیت (ع) و عاشورا و ...آنگاه که سرمشق و الگوی مردم قرار گیرند و ملت های مسلمان بخواهند به تاسی از آنان همه منافع شیطانی ما را تهدید کنند و از همین رو دیگر باید بدون پرده پوشی ، هسته مرکزی یعنی اسلام و ساحت مقدس پیامبر خاتم و ائمه هدی (ع) را هدف قرار داد. خصوصا ائمه ای که به امام عصرحضرت حجت (ع) نزدیکتر بوده اند( چنانچه حتی مرقد متبرکشان نیز چند سال پیش از حقد و کینه 1400 ساله این جماعت پست در امان نماند ).  

آنها با همه توان و قوای خود اعلام کرده اند که دوره ، دوره آخرالزمان است و عجالتا آن منجی بی بدیل است که به کابوس خواب و بیداری این جماعت خبیث بدل گشته و از همین روست که برای یافتنش (به خیال باطل خود) بازجوی حرفه ای و ماموران زبده اعزام می کنند و بودجه های میلیاردی اختصاص می دهند و کمیسیون های سری برپا می دارند و ... و غافل از آنکه او می آید و گریزی از آمدنش نیست ، همچنانکه گریزی از نابودی محتوم این مشرکین مدرن سرمایه سالار نژادپرست امپریالیست نیست.

امشب لیله الرغائب یعنی شب آرزوهاست. اولین شب جمعه از ماه پربرکت رجب. بیاییم آرزو کنیم که خداوند تبارک و تعالی به لطف و کرم خویش ، آن ظهور و گشایش مبارک را نزدیکتر بفرماید تا تمامی این سیه روزی ها و سیه کاری ها پایان پذیرد. انشاالله

/ 1 نظر / 202 بازدید
مرتضی قربانی

سلام آقا سعید، انشالله سلامت باشید شاید من تا همین چند ماه پیش با ولایت فقیه کاملا موافق نبودم، ولی حالا روزی هزار بار خدا رو شکر میکنم که آقا هست و با وجود همه ی مشکلات مثل کوه وایستاده و بیشتر مردم هم پشتش هستند. تازگی ها توی شبکه های اجتماعی خیلی چیزای عجیبی میبینم، مثل پان ترکیسم و پان کردیسم و ... وحشت کردم از این که خارجی ها چقدر دوست دارن ایران ما تیکه تیکه شه و به خاورمیانه دلخواه خودشون برسن اگه فرصت شد حتما درباره ی جنبش های تجزیه طلب ایران چیزی بنویسید به امید ظهور هرچه زودتر سرورمون