افزایش سوءاستفاده اینترنتی از کودکان در بریتانیا

در گزارشی که پنجشنبه 12 مارس (22 اسفند) از سوی "هیئت بین المللی تحقیقات مستقل سوءاستفاده جنسی از کودکان" در نشریه "ایندیپندنت " منتشر شد، آمده است "میلیون‌ها عکس ناپسند از کودکان در سراسر جهان دست به دست می‌شود" که می‌توان تنها با سه کلیک در موتورهای جستجوی رایج به آنها دسترسی پیدا کرد.

پلیس بریتانیا به خبرنگاران گفته که نمی تواند از پس رویارویی با سوءاستفاده آنلاین و روش‌های جدیدی که آزار دهندگان کودکان به کار می‌برند، بر می‌آید. بر اساس یک گزارش سازمان های اجتماعی و دفاع از حقوق کودکان در انگلیس، میزان جرایم آنلاین به حد انفجار رسیده و ماهیانه فقط حدود ۴۵۰ متعرض به کودکان در بریتانیا دستگیر می‌شوند.

سایمون بیلی، رئیس پلیسی که هدایت برنامه پاسبانی ملی از کودکان در بریتانیا را بر عهده دارد، به "هیئت بین المللی تحقیقات مستقل سوء استفاده جنسی از کودکان" هشدار داد که به علت افزایش ارجاع مجرمان از سوی اداره مبارزه با جرم و جنایت بریتانیا، "ما نمی‌توانیم برای حل معضل همه را دستگیر کنیم... ما به نقطه اشباع رسیده‌ایم... فکر می‌کنم که در حال حاضر ما با چالش بی‌سابقه‌ای روبرو هستیم."

بیلی اضافه می کند: "من فقط می‌بینم که اعداد و ارقام دارد افزایش پیدا می‌کند، گستره تهدید بیشتر می‌شود و تعداد کودکانی که مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند افزایش می‌یابد. ما باید این پرسش را برای همگان مطرح کنیم: چه کار دیگری می‌توانیم برای رفع این معضل انجام دهیم؟"

در جلسه هیأت تحقیق همچنین عنوان شد که "بریتانیا سومین مصرف‌کننده پخش زنده سوء استفاده جنسی در جهان است. در این رویه مشمئزکننده، می توانند با پرداخت مبلغ ناچیز یک پوند، سوء استفاده از یک کودک را زنده تماشا ‌کنند."

هیئت تحقیقات مستقل سوءاستفاده جنسی از کودکان، شرکت‌های اینترنتی را متهم به همدستی با سوء استفاده کنندگان از کودکان کرده و تصریح کرده که آنها اصلا برای امنیت کودکان و خانواده ها اهمیتی قائل نیستند.

الکسیس جی، استاد دانشگاه و رئیس هیئت تحقیق مستقل سوءاستفاده جنسی از کودکان گفت: «تهدید جدی سوء استفاده جنسی از کودکان که اینترنت آن را تسهیل می‌کند، معضل وخیمی است که نمی‌توان از آن چشم پوشید متاسفانه با وجود پیشرفت‌های صنعت در تکنولوژی شناسایی و مبارزه با سوء استفاده از طریق اینترنت، هیچ نشانه‌ای از کاهش آسیب بی‌اندازه این معضل به کودکان و خانواده‌هایشان دیده نمی‌شود."

پیش از این نیز در گزازشی که در شماره 30 اوت 2019 نیویورک تایمز آمده بود، خبر انتشار 45 میلیون مورد انتشار تصاویر آزار جنسی کودکان در شبکه های اجتماعی مانند گوگل و فیس بوک در سال 2018 ، پرده از فاجعه اخلاقی عظیمی در غرب برمی داشت که مدام ادعای حقوق بشر و حفظ حقوق کودکان را در بوق های رسانه ای شان می دمند و کشورها و ملت های مخالف خود را متهم به زیرپاگذاردن این حقوق می کنند (و البته شیفتگان و مریدان و نوکران داخلی شان نیز مدام در رسانه ها و تریبون های خود این ادعاها را تکرار می کنند) اما خود شنیع ترین جنایات و ظلم و ستم ها را علیه آسیب پذیرترین و ظریف ترین اقشار جامعه یعنی کودکان انجام می دهند و این علاوه بر عادت ددمنشانه کودک کشی آنهاست که پس از یک دوره 60 سال در فلسطین اشغالی، اینک حدود 5 سال است که در یمن در جریان است!


/ 0 نظر / 1781 بازدید