اروپا جایزه بزرگترین فستیوال موسیقی خود را به اسراییل داد!

در آستانه روز نکبت و تاسیس رژیم صهیونیستی، در حالی که نسل کشی و سرکوب گسترده فلسیطینیان توسط نیروهای اسراییلی بوسیله همه سلاح های کشتار جمعی ادامه دارد که طی آن بیش از 60 فلسطینی شهید و 2700 نفر نیز به سختی مجروح شدند، مسابقات "یوروویژن" به عنوان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین فستیوال های موسیقی قاره اروپا، در مراسم پایانی شصت و سومین دوره خود که در لیسبون پرتقال برگزار می شد، در میان حیرت و شگفتی حاضرین با برنده جلوه دادن نماینده اسراییل، سرپوشی برای جنایات هفته های جاری این رژیم جعلی شد.

براساس اخبار لحظه به لحظه، نتایج اعلام شده حاکی از آن بود که داوران جشنواره، تا لحظات پایانی، رای خود را به نماینده قبرس داده بودند اما رای یاد شده توسط مدیریت مراسم تغییر کرد به طوری که حتی خود نتا بارزیلانی، خواننده اسراییلی در هنگام اعلام نتیجه، به شدت شوکه شده بود!

خواننده ای که بنا به اعتراف کارشناسان و منتقدین حاضر در فستیوال، نه صدای خوبی داشت و نه آواز مطلوبی ارائه کرد و از همه فاجعه بارتر با فیزیکی نامتناسب برروی صحنه حرکات مضحکه آمیز شبیه مرغ انجام داد و صداهای مختلف از خود درآورد!! ادایی که پس از وی نتانیاهو نخست وزیر اسراییل نیز در تقلید و تجلیل از وی مقابل دوربین های تلویزیونی انجام داد!!

و نکته قابل تامل اینکه هنگام اعلام نام برنده، مجری مراسم، اصلا به اسم وی اشاره نکرد و مدام فریاد می زد:

"...اسراییل برنده شد، اسراییل دوباره برنده شد، تبریک به اسراییل..." 

امتیاز دیگر این جایزه فرمایشی برای اسراییل این است که سال آینده مراسم یورو ویژن در اسراییل و در بیت المقدس برگزار خواهد شد که امروز بزرگترین بهانه رژیم صهیونیستی برای هرچه بیشتر تحت فشار قرار دادن فلسطینی ها و اثبات حاکمیت خودش است. انتقال سفارتخانه های آمریکا و دیگر هم پیمانان آن به این شهر، فرصت مناسبی برای به تثبیت بیت المقدس یا اورشلیم به عنوان پایتخت اشغالی اسراییل به شمار می آید. آنچه که سالیان طولانی صهیونیست ها در صدد اثبات و رسمیت بخشیدن به آن بودند و حالا یک فستیوال موسیقی با مساعدت اتحادیه و شورای اروپا به کمک می آید تا سال آینده این جعل تاریخی و ضد بشری صهیونیست ها در بوق رسانه ها، زیر زرق و برق های به اصطلاح هنری پنان شود.

از همین روی نتانیاهو نخست وزیر و لیبرمن وزیر دفاع و همچنین وزیر فرهنگ اسراییل و شهردار اورشلیم برای "نتا بارزیلانی" پیام تبریک فرستادند و آواز وی که "اسباب‌بازی" نام داشت را به ماجرای توی گِل ماندن رژیم صهیونیستی در برابر فلسطینیان و همچنین جنگ در سوریه و لبنان ارتباط دادند. آوازی که با عبارت "من اسباب‌بازی تو نیستم ای پسرک احمق..." شروع شده و لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل از آن بهره گرفت و نوشت:

"بشار اسد باید پند بگیرد و به ایران بگوید که بازیچه او نیست"!!

رسانه‌های اسرائیلی نیز نوشتند که بنیامین نتانیاهو در تماس تلفنی به این خواننده گفته است:

"تو معرکه‌ای... منتظرت هستیم.دوستت داریم..."

نتا بارزیلانی هم نتانیاهو را با نام خودمانی‌اش خطاب قرار داده و گفته است: "ممنونم بی‌‌بی. ممنون!"

نتانیاهو سپس در توئیترش به بارزیلانی نوشت:

"تو یک گنج هستی. تو برای اسرائیل افتخار بزرگی آفریدی. سال دیگر اورشلیم!"

این در حالی است که سفارت آمریکا در بیت المقدس بازگشایی شده و طبق برنامه صهیونیست ها، قرار است تا سال آینده که مراسم یوروویژن در اسراییل و بیت المقدس برگزار می شود، هم پیمانان آمریکا نیز سفارتخانه های خود را به این شهر منتقل کرده باشند و بیت المقدس یا اورشلیم به عنوان پایتخت رسمی اسراییل اعلام شود.

حالا دوستانی که هنوز به تئوری منسوخ "هنر برای هنر" باور دارند، چگونه سر خود را توی برف فرو کرده و از همه این وقایع، تحلیل هنری ارائه می کنند!!

/ 0 نظر / 209 بازدید