ماشین های مرگ که برای ایران تدارک شده بودند

ورق بزنید


ماشین های مخوفی که در تصاویر اول و دوم می بینید، خودروهای زره پوشی است که توسط #داعش تحت عنوان "خودروی انتحاری" ساخته می شد و تا 7000 پوند (معادل 3200 کیلوگرم) بمب با خود حمل می کرد. این خودروها که با ورقه های سنگین زرهی پوشانده می شدند، می توانستند تا قلب هدف نفوذ کرده، بدون آنکه گلوله ها و آرپی جی ها و حتی توپ های شلیک شده، برآنها تاثیری بگذارند و با رسیدن به هدف و انفجار در همان نقطه، تخریبی مهیب به وجود آورند. اما این خودروها به هر حال با تمهیدات و ترفندهایی قبل از آنکه به هدف برسند، توسط رزمندگان از کار افتاده و از عملیات انتحاری بازماندند. خودروهایی که قرار بود بعدا ایران را هدف قرار داده و شهرها و روستاهای این سرزمین را به خاک و خون کشیده و ویرانه ای دیگر مانند سوریه بسازند.

لاشه برخی از این خوردروهای مرگ اینک خاموش و ساکت در بخشی از فضای باز باغ موزه دفاع مقدس همراه دیگر سلاح ها و ادوات نظامی داعش به نمایش گذارده شده اند.

تصویر سوم، نقشه ای از مناطق تحت سلطه داعش در سال 1393 است. ملاحظه می کنید که بیشتر مناطق #عراق و سوریه را در اختیار گرفته و به ایران نیز بسیار نزدیک شده بودند، چنانچه در برخی بخش ها در نزدیکی مرز ایران قرار داشتند و بعضا نیز به داخل خاک ایران نفوذ کرده و در صدد عملیاتی هم برآمدند که برخی از آنها را به خاطر داریم در مجلس و حرم امام در خرداد 1396، هفده تن از هوطنان را به شهادت رسانده و پنجاه و دو تن را نیز مجروح کردند و برخی عملیات دیگر آنها که بسیار بزرگتر و ویران کننده تر بود، بعضا در نطفه خفه شد و ما در کمال آرامش و آسایش، حتی خبر آن را نیز نشنیدیم.

این مناطق تحت تصرف داعش که در نقشه فوق ملاحظه می کنید، با مجاهدت و رشادت و شهادت صدها رزمنده ایرانی و عراقی و سوری و #افغانستانی و پاکستانی به فرماندهی سردارانی همچون حاج قاسم سلیمانی و #ابومهدی_المهندس، کوچک و کوچکتر شدند تا علیرغم کمک های بی حد و حصر آمریکا و اروپایی ها و همچنین #عربستان و #ترکیه، در 30 آبان 1396، رسما پایان آن از سوی سردار شهید #حاج_قاسم_سلیمانی اعلام شد.

شاید با تماشای خودروهای یاد شده و نقشه های حاکمیت داعش و خواب هایی که برای ایران و ایرانی دیده بودند، کمی حافظه های ضعیف ما به خاطر بیاورد چه جان هایی که برای باقی ماندن ایران و ایرانی، صدها کیلومتر آن سوی مرزها، فدا شدند و چه خون هایی که برزمین ریخت و چه پیکرهایی که به خانه برنگشت.

چند روز پیش برخی از پیکرهای شهدای مقاومت در برابر داعش پس از چهار سال و نیم به میهن بازگشت. شهدایی که در جهنم "خان طومان" آسمانی شده بودند. جهنمی که تعداد کمی رزمنده از جمله 70 رزمنده مازندرانی در مقابل بالغ بر 2000 تروریست داعش ایستادند تا جاده ای که داعش از آن طریق به ترکیه نفت می فروخت و تجهیزات نظامیش را تهیه می کرد، دوباره به دست آنها نیفتد.

آمریکا برای اینکه دوباره این منطقه "خان طومان" را داعش به دست آورد، یک آتش بس فریبکارانه اعلام کرد و به دنبال آتش بس، نیروهای داعش تحت حفاظت نیروهای آمریکایی به منطقه هجوم آوردند.

داعشی ها از همه جا آمده بودند، عربستان تمام زندانی های خاورمیانه را خریده و به عنوان تروریست داعش به مرزها می فرستاد تا سه ماه برایشان بجنگند. بعد از سه ماه اگر زنده بودند، آزاد می شدند و در این مدت هم حقوق خود را به روز می گرفتند. سلاح ها هم تمامی از مرز عربستان و اردن و ترکیه می رسید.

نیروهای داعش 4 خط و چهار مدل بودند و به طور دائم هم به آنها نیرو تزریق می شد. سری اول، نیروهایی بودند که موادی به بدن شان می زدند تا چیزی نفهمند و خوشحالی زایدالوصفی به آنها دست دهد و هر چیزی جلویشان بیاید را نابود کنند. پشت نیروهای خط اول، نیروهای تکفیری بودند، سومین گروه مزدورها و مزدبگیرها و در ردیف چهارم نیروهایی قرار داشتند که فقط تیر خلاصی می زدند. این گروه آخر که می آمدند بقیه نیروها می دانستند اگر بخواهند زنده بمانند باید خط را بگیرند وگرنه کشته می شدند.

رزمندگان مازندرانی در کنار دیگر مجاهدان، در آن وضعیت و در شرایطی که آب و غذا هم نداشتند، تصمیم گرفتند بمانند و بجنگند. آنها خط به خط، کوچه به کوچه جنگیدند و یک به یک شهید شدند ولی همچنان رگ حیاتی داعش را بسته نگاه داشتند.

اینک برخی از آنها به همراه شهدای دیگر پس از سالها به میهن بازگشته اند:

شهیدان رضا حاجی‌زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی و حسن رجایی‌فر از استان مازندران، شهید زکریا شیری از استان قزوین، شهید مجید سلمانیان از استان البرز، شهید مهدی نظری از استان خوزستان و شهید محمود رادمهر

و شهیدانی از آن عملیات که هنوز برنگشته یا شناسایی نشده اند: شهداء سید رضا طاهر و حسین مشتاقی، شهید کابلی، سید جواد اسدی و ...

/ 0 نظر / 52 بازدید