آمریکن اینترست فهرست قدرت‌های برتر جهان را اعلام کرد: ایران هفتمین قدرت برتر دنیاست

پایگاه «امریکن اینترست» در گزارشی تحت عنوان "هشت قدرت بزرگ 2017" به قدرت‌های برتر جهان پرداخته و در این گزارش ایران را در شمار هشت قدرت برتر دنیا و در رده هفتم و بالاتر از رژیم صهیونیستی (متحد نخست آمریکا) آورده شده است.  

آمریکا، چین، ژاپن، در رده‌های اول تا سوم این لیست قرار گرفته‌اند و روسیه، و آلمان و هند رده چهارم تا ششم را تشکیل می‌دهند و ایران بعد از این کشورها در رده هفتم قدرت برتر سال 2017 قرار دارد و بعد از آن به رژیم صهیونیستی اشاره شده است.

 

در این گزارش در قسمت مربوط به ایران آمده است:

«جنگ‌های نیابتی بین ایران و عربستان در سال 2016 بیشتر از هر موقع دیگری در جریان بود و همینطور که به پایان سال 2016 و ابتدای سال 2017 نزدیک شدیم ایران در این جدال بهتر عمل کرد و پیشی گرفت. با این که عربستان دارای نیروی نظامی و ارتش قدرتمندی است اما نتوانست با ایران در طول این 16ماه گذشته مقابله کند.»

 

این گزارش ضمن اشاره به گسترش نفوذ ایران در خاورمیانه می‌افزاید:

"تهران از انتخاب «میشل عون» در لبنان و رشد قابل ملاحظه حزب الله بهره‌مند شد و از سوی دیگر عربستان با چشیدن طعم شکست در لبنان تمام کمک‌های مالی خود را به بیروت قطع کرد."

 

این رسانه در ادامه آورده است:

"در سوریه متحدین شیعی به بشار کمک کردند تا «حلب» را از داعش پس بگیرد. ایران همینطور برنده جدال عراق بود و توانست اوضاع را به نفع خودش در آنجا به کنترل در آورد."

اینک برتری قاطع جبهه مقاومت در انتخابات لبنان علیرغم هراس افکنی غرب و رسانه هایش، تهدیدهای اسراییل و پول های آل سعود، نشانه ای دیگری از قدرت برتر ایران در منطقه و آسیا دارد.

/ 1 نظر / 440 بازدید
alirezayoonesi

https://www.the-american-interest.com/2017/01/24/the-eight-great-powers-of-2017/