گلوبال ریسرچ: آیا ویروس کرونا از آمریکا آمده است؟

پایگاه اینترنتی و معتبر «گلوبال‌ریسرچ» در مقاله‌ای با طرح ۱۰ سوال خواستار پاسخ‌گویی دولتمردان آمریکا برای رفع ابهامات ساخت ویروس کرونا در آزمایشگاههای ایالات متحده آمریکا شده است. ابهامات و سوالاتی که "گلوبال ریسرچ" مطرح کرده بسیار به پرسش ها و شبهاتی که برخی دیگر از کارشناسان و رسانه ها و مراکز تحقیقاتی و آکادمیک اعلام نمودند، شباهت دارد.

از جمله اینکه نخستین بار در جلسه‌ای در کنگره آمریکا «رابرت ردفیلد»، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) اذعان کرد ممکن است کسانی که چندین ماه قبل گمان می‌شد بر اثر آنفلوآنزا جان باخته‌اند در واقع جانشان را بر اثر ابتلا به همین ویروس کرونا از دست داده باشند.با توجه به آنکه گزارش CDC در ماه فوریه نشان می‌دهد در فصل زمستان 2019 دست‌کم 32 میلیون نفر به آنفلوآنزا مبتلا شدند و 18000 نفر جان باختند شائبه‌ها درباره اینکه نخستین ویروس کرونا، قبل از «ووهان» چین از آمریکا آغاز شده باشد، تقویت می‌شود.

از طرف دیگر شائبه‌هایی هم وجود دارد که آمریکا این ویروس را از طریق ورزشکارانش که به ووهان سفر کرده‌اند به چین منتقل کرده باشد. ورزشکاران نظامی آمریکا چند ماه قبل‌تر از شناسایی اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا برای شرکت در هفتمین دوره بازی‌های جهانی نظامیان وارد "ووهان" شدند و در جریان آن، چند ورزشکار خارجی به بیماری واگیردار مبتلا شدند. تا ماه دسامبر، نخستین مبتلای کرونا در ووهان شناسایی شد.

اندیشکده "مطالعات جهانی" کانادا چندی پیش در پایگاه اینترنتی خود در مقاله‌ای به‌نقل از تحلیل ویروس‌شناس تایوانی در چین اعلام کرد: "زنجیره ژن کرونای جدید که در ایران و ایتالیا کشف شده، با ژن کرونا در چین متفاوت است و این نشان می‌دهد که منشأ کرونا ویروس در ایران و ایتالیا، چین نیست."

علاوه بر این، پایگاه اینترنتی مجله علمی "لنست" (یکی از معتبرترین مجله های پزشکی دنیا) در 24 ژانویه 2020 نیز مقاله علمینوشته هفت پزشک بالینی بیمارستان "جین اینگ تان" شهر ووهان را منتشر کرد که در آن آمده بود: "13 مورد از 41 مورد نخست مبتلا به کرونا که در بیمارستان یادشده مورد معالجه قرار گرفتند، هیچ تماسی با بازار آبزیان ووهان نداشتند."

26 ژانویه، مجله معتبر «ساینس» (از دیگر نشریات معتبر علمی دنیا) مقاله‌ای را تحت عنوان «بازار آبزیان ووهان احتمالاً منبع شیوع کروناویروس جدید نیست» منتشر کرد. در این مقاله به‌نقل از "دانیل لوسی" متخصص بیماری‌های همه‌گیر دانشگاه "جرج تاون" آمریکا نوشته شده : "13 مورد با این بازار هیچ ربطی نداشتند و این رقم کم نیست". دانیل لوسی معتقد است اگر این گونه باشد، ویروس به‌احتمال زیاد از جایی دیگر سرچشمه گرفته است.

اینک پایگاه اینترنتی "گلوبال ریسرچ" که یک پایگاه خبررسانی مستقل کانادایی است، سوالاتی مشابه را براساس مستندات و تحقیقات کارشناسان و دانشمندان خطاب به سرکرده های آمریکا انتشار داده که مطالعه آنها شاید بسیاری از ابهامات را برطرف سازد:


سوال ۱: از آنجا که «رئیس مرکز کنترل بیماری‌های» آمریکا در نشستی در کنگره اعتراف کرد که آزمایش ابتلای کرونا برای برخی از افراد فوت‌شده به دلیل آنفلوآنزا، مثبت بوده آیا می‌توان نتیجه گرفت که برخی از این افراد بر اثر ابتلا به ویروس کرونای جدید جان باخته‌اند؟ از میان ۳۴ میلیون بیمار مبتلا به آنفلوآنزا که ۲۰ هزار نفر آنها فوت کرده‌اند بر روی چند نفر تشخیص اشتباه صورت گرفته است؟ این تشخیص‌های اشتباه از چه زمانی آغاز شده‌اند؟


سوال ۲: مرکز کنترل بیماری‌ها در آمریکا (CDC) اعتراف کرده که برای برخی از بیماران مبتلا به آنفلوآنزا تشخیص اشتباه صورت گرفته ؛ آیا این همان آمریکایی است که مدرن‌ترین فناوری‌های پزشکی را در اختیار دارد؟ چرا این اتفاق افتاده است؟ از آنجا که سی‌تی‌اسکن ریه افراد مبتلا به عفونت کرونا ابتلای آنها به این بیماری را نشان می‌دهد، جداسازی این بیماران از مبتلایان به آنفولانزای H۱N۱ کار دشواری نبوده؛ پس چرا برای شمار زیادی از افراد تشخیص‌گذاری اشتباه صورت گرفته است؟

این باعث یادآوری گزارش‌هایی می‌شود مبنی بر اینکه «مایک پنس» معاون رییس‌جمهوری آمریکا خواسته بود تمام اطلاع‌رسانی‌ها درباره کرونا با هماهنگی او انجام شود. چرا کاخ سفید دنبال کنترل اطلاع‌سانی در این باره بود؟ آیا کاخ سفید می‌خواست چیزی را پنهان کند؟


سوال۳: دلیل خروج آمریکا از «معاهده سلاح‌های سمی و بیولوژیک» در سال ۲۰۰۱ چه بود؟ چرا آمریکا به دنبال آن بود که از فعالیت یک نهاد نظارتی برای اجرای این معاهده جلوگیری کند؟ آیا این نهاد نظارتی قرار بود سد راه آمریکا برای ساخت یک سلاح بیولوژیک شود؟ اگر اینطور نبود چرا آمریکا آزمایشگاه‌هایی برای ساخت سلاح‌های بیولوژیک در گرجستان، اوکراین، مولداوی، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستان و قزاقستان دارد؟ آیا این آزمایشگاه‌ها برای جنگ بیوشیمیایی هستند؟


سوال ۴: «مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی ارتش آمریکا» واقع در ایالت مریلند آمریکا در جولای سال ۲۰۱۹ تعطیل شد. آیا علت آن حادثه‌ای مربوط به نشت ویروس بود؟ تنها یک ماه بعد، شیوع آنفلوآنزا در سراسر آمریکا شروع شد. آیا این دو مسئله ارتباطی به هم نداشتند؟


سوال ۵: در هفتمین دوره بازی‌های جهانی ارتش‌های دنیا که از ۱۸ تا ۲۷ اکتبر 2019 در شهر ووهان برگزار شد چرا تیم آمریکا با ۳۶۹ عضو برنده هیچ مدال طلایی نشد؟ آیا این کارنامه‌ معقولی برای بزرگترین ارتش دنیا است؟ آیا در میان اعضای این تیم کسی به آنفولانزا مبتلا بود؟ آیا ممکن است که اعضای این تیم ناقل ویروس کرونای جدید بودند؟ بهترین کار برای آمریکا الان این است که سرش را از زیر برف بیرون بیاورد و از تمام ۳۶۹ عضو این تیم تست ابتلا به کرونا بگیرد.


سوال ۶: چرا آمریکا در اکتبر ۲۰۱۹ مانوری به نام «Event ۲۰۱» برای آمادگی در برابر همه‌گیری‌های جهانی برگزار کرد؟ چرا معاون سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) در این مانور شرکت داشت؟ آیا به خاطر این بود که آمریکا پیش‌بینی می‌کرد یک ویروس عفونی قرار است همه‌گیری جهانی ایجاد کند؟ یک ماه بعد، مواردی از ابتلا به ذات‌الریه به دلایل نامعلوم در چین مشاهده شد و سه ماه بعد شاهد یک بیماری همه‌گیر بودیم. آیا همه این موارد تصادفی هستند؟


سوال ۷: ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا و ایران گزارش داده‌اند اولین مورد ابتلا به کووید-۱۹ در کشورهای آنها در معرض چین قرار نداشته‌اند، اما ارتباط‌هایی بین ویروس‌های آنها با آمریکا وجود دارد؛ تحقیقات ژنتیکی نشان می‌دهد که نوع کروناویروس چین از گروه C است، اما ویروس‌های گروه A و B - که ویروس‌های والد گروه C هستند- هر دو در ایالات متحده یافت می‌شود. چرا؟ یک بیمار ژاپنی در هاوائی به آنفلوآنزا مبتلا شد، اما نتیجه تست او برای ابتلا به کووید-۱۹ بعد از بازگشت به ژاپن مثبت بود. این را چطور می‌توان توضیح داد؟ برخی از افراد مبتلا به کووید-۱۹ در آمریکا ارتباطی با چین نداشتند. پس این ویروس از کجا آمده است؟


سوال ۸: آمریکا نمی‌تواند انکار کند که همه‌گیری سال ۱۹۱۸ از داخل این کشور آغاز شد، اما یک قرن است که اسپانیا را بابت آن مقصر می‌داند. ظاهراً تاریخ دارد خودش را تکرار می‌کند. آیا آمریکا دوباره به همان ترفند قدیمی روی آورده و در تلاش است اسم ویروس کرونای جدید را (چنانچه ترامپ در سخنرانی اش تاکید کرد) به «ویروس چینی» تغییر دهد؟


سوال ۹: همه‌گیری آنفلوآنزا در سال ۱۹۱۸ باعث مرگ بین ۱۷ تا ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان شد. این بیماری طبق شواهد از آمریکا آغاز شد، اما آمریکا از دنیا هرگز عذرخواهی نکرد. تا اینجای کار منشأ ویروس کرونای جدید مشخص نیست، اما ایالات متحده از چین خواسته که عذرخواهی کند؛ چرا آمریکا عذرخواهی نمی‌کند؟


سوال ۱۰: همواره در فیلم‌ها، آمریکا نقش ناجی دنیا را باز می‌کند؛ تصویر «کاپیتان آمریکا» یکی از نمادهای آن است. با وجود این، در عالم واقعیت و اکنون که دنیا با فاجعه کووید-۱۹ دست و پنجه نرم می‌کند، «کاپیتان آمریکا» کجا است؟

/ 4 نظر / 267 بازدید
mobinmedia-ir

سلام. من از سایت مبین مدیا مزاحمتون میشم. ما در سایت خودمون، دو سری از مستند های شما با عنوان مستند راز آرماگدون ۴: 10 قسمت و مستند اینک آخرالزمان : 11 قسمت رو در سایت خودمون کار کردیم ولی کلیه قسمت ها رو به طور کامل در اختیار نداریم میخواستم از این طریق ازتون خواهش کنم در صورت امکان در تهیه فایل های قسمت های دیگر به ما کمک کنید. با تشکر http://mobinmedia.ir MobinMedia.Com[At]Gmail[Dot]com

smostaghaci

از طریق ای میل بنده قراری بگذارید تا بقیه قسمت ها را تقدیم کنم