قسمت نمایش داده نشده " راز آرماگدون 4 " پخش شد

 

 

لارنس عربستان  در پروژه اشباح

 

 

 

قسمت بیست و دوم مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" که در جریان دو بار پخش این مجموعه  از شبکه خبر سیما (از اواسط آذرماه تا اواخر اسفند ماه 1389) به دلیل رعایت پاره ای از مصالح سیاسی  ، به نمایش درنیامده بود ، برای نخستین بار  دیشب و امروز  روی آنتن  این شبکه جهانی تلویزیونی  رفت.

در این قسمت که عنوان "لارنس عربستان" دارد ، ضمن اشاره به ماموریت جاسوس مشهور انگلیسی، هامفری(همان مستر همفری) طی سالهای ابتدایی قرن هجدهم در خاورمیانه و برکشیدن عنصری به نام عبدالوهاب برای بنیانگذاری فرقه انحرافی وهابیت ، برای اولین بار به ریشه های خاندان آل سعود (حاکمان امروز عربستان سعودی) پرداخته می شود که برخلاف ادعای خود، براساس اعتراف شجره نویسان سعودی ، اصل و نسب آنها در واقع به یک فرد یهودی به نام "ابراهیم موشه" می رسد.

در اسناد این ارتباط که برای نخستین بار در این قسمت از مجموعه "راز آرماگدون 4 : پروژه اشباح" مقابل دوربین تلویزیون قرار می گیرد، مشاهده می کنیم که در قرن نهم هجری مطابق با قرن پانزدهم میلادی ، شخصی به نام مانع احسایی(جد اول خاندان آل سعود) از قبیله یهودی "عنیزه"، زمینی را در نجد عربستان به دست آورده و بعد از او نوه پسری اش به نام موسی با جنگ و کشتار و غارت ، املاک بسیاری را برآن افزود. ابراهیم موسی یا ابراهیم موشه پسر موسی نقش مهمی در شکل گیری آل سعود داشت که نوه اش به نام مقرن سعود ، راس این خاندان به شمار می آید. مردخای ابراهیم موشه و فرزندانش با تغییر نام و انتخاب اسامی عربی ، خود را در میان مسلمانان جا زدند. از جمله اینکه با پرداخت مبلغ سی و پنج هزار جنیه مصری به محمد امین تمیمی ، مدیر کتابخانه های کشور سعودی در سال 1322 ، آل سعود و آل عبدالوهاب را به نبی اکرم (ص) منسوب کردند!

در بخش دیگری از قسمت "لارنس عربستان" مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" براساس شواهد و مدارک و اسناد معتبر نشان داده می شود که حاکمیت آل سعود و وهابی ها در سرزمین وحی که زمینه هایش از 2 قرن پیش توسط هامفری و عبدالوهاب چیده شده بود ، در بحبوحه جنگ جهانی اول توسط توماس ادوارد لارنس(جاسوس نظامی ارتش انگلیس) عملی گردید. اسناد مذکور حکایت از آن دارد که لارنس براساس نقشه ای طراحی شده در کانون های صهیونیستی، همراهی فیصل(از سرکردگان آل سعود) را جذب کرده و او را وادار  به همکاری با ژنرال ادموند آلنبی (فرمانده نیروهای انگلیسی در خاورمیانه) در هدایت شورش عرب ها علیه ترک های عثمانی با وعده برپایی امپراتوری عرب نمود. به این ترتیب حکومتی توسط لارنس در شبه جزیره عربستان برپا گردید که به عنوان یکی از متحدین استراتژیک امپراتوری جهانی صهیونیسم ایالات متحده آمریکا در سالهای بعد نقش مهمی را برای تجاوزات امپریالیسم آمریکا در منطقه خاورمیانه ایفا کرد.

از جمله این مدارک معتبر ، اسناد منتشره وزارت امور خارجه انگلیس در سال 2000 و همچنین نظر برخی محققین و پژوهشگران است که نشان می دهد  لارنس، عامل شبکه جاسوسی صهیونیسم بین الملل بوده . در این اسناد آمده که رونالد استورس یهودی ، لارنس را با شبکه جاسوسی نیلی به ریاست آرونسون مرتبط کرد که در تاریخ معاصر از معروف ترین شبکه های صهیونیستی به شمار آمده است.

سند دیگری که در این قسمت به نمایش در می آید، مطلبی در یکی از شماره های سال 2006 روزنامه ایندیپندنت است که سر مارتین گیلبرت(مورخ یهودی انگلیسی تبار و کارشناس معروف درخصوص مسائل اسراییل و هلوکاست) قصد دارد در کتابی براساس اسناد و مدارک معتبر اثبات نماید، توماس ادوارد لارنس بر این اعتقاد بوده که اعراب تنها درصورت ایجاد یک سرزمین اسراییلی می‌توانند برای خود موقعیتی دست و پا کنند. گیلبرت در گفتگو با روزنامه جروزالم (اورشلیم) پست می گوید:

"... یکنکته‌ی جالب توجه از منظر اسراییلی‌ها فردی به نام لارنس بوده...کسی که از اعراب حمایت و برای ایجاد سرزمین مستقل عربی دردهه 1920 تلاش بسیار کرد. او فردی بود که در عکس‌ها و تصاویر همواره ردایی مخصوصعرب‌ها به تن داشت. حال یک مساله جالب که شما در کتاب بعدی من خواهید دید این استکه لارنس عربستان اساسا صهیونیستی جدی بوده است..."

گیلبرت می افزاید: "...بررسی برخی یادداشت‌های لارنسکه در مرکز اسناد و اوراق ملی انگلیس موجود است نشان می‌دهد او از خواستصهیونیست‌ها حمایت می‌کرده است.  به طور مثال لارنس که در سال 1920 برایوینستون چرچیل کار می‌کرده ، به وضوح اعلام داشت که باید اراضی فلسطینی از کرانه‌هایدریای مدیترانه تا رود اردن تحت عنوان سرزمین ملی یهودیان به رسمیت شناخته شود..."

از جمله تصاویری که برای اولین بار در بخش "لارنس عربستان" مجموعه "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" از تلویزیون پخش می شود ، عکس های هامفری و عبدالوهاب ، عکس های اجداد خانواده آل سعود از جمله مقرن سعود و همچنین شجره نامه این خاندان ، تصویری منحصر به فرد از خرابی قبور ائمه (ع) در بقیع به دست وهابی ها ، تصاویری از آرونسون و شبکه صهیونی نیلی (که لارنس به آنها وابسته بود) ، مارتین گیلبرت و مصاحبه تحقیقی اش با روزنامه جروزالم پست ( اورشلیم پست) درباره ارتباط توماس ادوارد لارنس به شبکه های صهیونیستی و همچنین تصویری دیدنی از بن لادن جوان که در کنار برژینسکی(مشاور امنیتی جیمی کارتر، رییس جمهور اسبق آمریکا) آموزش می بیند و عکس جالب دیگری از ملاقات سران طالبان با رونالد ریگان در کاخ سفید است.

لازم به ذکر است که بخشی از قسمت بیست و دوم مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" به برآمدن فرقه های انحرافی همچون طالبان و القاعده از درون وهابیت و با حمایت مالی آل سعود و حامیان صهیونیست شان اختصاص دارد.

/ 6 نظر / 245 بازدید
حامد خوش اخلاق

با عرض سلام؛ بدم نمي آيد درباره وهابيت چيزي بدانم. لطفاً لينك دانلود اين قسمت پخش نشده را برايم قرار دهيد. در ضمن، آيا احمد كسروي ماسون بوده؟

ساعی

جناب مستغاثی با سلام و آرزوی سلامتی برای شما ممکن است بفرمایید چرا اینقدر دیر به روز می شوید.

دوست (رهگذر)

سلام و سپاس آرزومند سلامتی شما در: www.saalembashid5.blogfa.com

ساعی

سلام مجدد آقا سعید به نظرمن شما با این همه شعور فرهنگی سیاسی حیف است که فقط در حوزه فیلم و سینما باشید.

علی

سلام دوست خوبم ممنون از مطلب خوبتون و زحمتی که در بیداری اندیشه ها می کشید به ما هم سر بزنید http://forum.bidari-andishe.ir/