پخش مجدد مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان " از شبکه خبر

 

...و اینک آخرالزمان در نوروز92


 

مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" درباره چگونگی شکل گیری و توسعه سینمای غرب و هالیوود در ایام نوروز 1392 از شبکه خبر پخش می شود.

در این مجموعه مستند براساس اسناد و مدارک مستند ( که از سوی مراکز اطلاعاتی و آکادمیک خارج کشور در آمریکا و اروپا انتشار یافته است ) و اظهار نظرات کارشناسان داخلی و خارجی ، برای نخستین بار از زاویه ای تازه و نو به تاریخ پیدایش سینما ، بسط و گسترش آن و فراز و نشیب هایش در غرب و آمریکا به خصوص هالیوود به عنوان اصلی ترین کانون سینمای امروز پرداخته می شود. در این نگرش نو ، سینمای غرب به عنوان حلقه ای از آخرین حلقات زنجیره پدید آمدن و رشد غرب جدید مورد بازنگری و بازخوانی قرار خواهد گرفت . حلقه ای که چشم انداز بسیار وسیع تر از هنر و سرگرمی را برای مخاطبانش مدنظر داشته و دارد. از همین رو ، امروز به مرحله ای رسیده که سینمای آخرالزمانی علنا به عنوان اصلی ترین جریان آن ، خود را به اثبات رسانده است.

بررسی ژانرهای سینمایی و خاستگاه ایدئولوژیک آنها ، جریان های اصلی سینمای هالیوود ، پیدایش و حاکمیت نظام استودیویی ، جایگاه سینماگران برجسته هالیوود در سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی و نقش آنها شکل گیری محورها و درونمایه های سینمای آمریکا ، تحولات یکصد و پانزده ساله این سینما از آغاز تا امروز و ...از جمله موضوعاتی هستند که در مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" به همراه تصاویر وفیلم هایی که برای اولین بار بر صفحه تلویزیون ایران نقش می بندد ، به نمایش درخواهند آمد.

مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی توسط رضا جعفریان در 30 قسمت برای گروه سیاسی شبکه خبر تهیه شده بود که در خرداد و تیرماه سال 1391 از شبکه خبر به نمایش درآمد و قرار است در ایام نوروز 1392 هر روز 2 قسمت از آن روی آنتن این شبکه برود.

/ 1 نظر / 180 بازدید
مصطفی جوان

سلام. اگر بنده بخواهم مجموعه کامل این برنامه و سری های قبلی اون رو داشته باشم باید چه کنم؟ از چه راهی میتوتن به آنها دسترسی داشت؟؟؟ آیا امکانش هست برای بنده ارسال کنید؟؟