نژادپرستی صهیونی در "...و اینک آخرالزمان"

هالیوود ؛ هراس از ایران یا اسلام؟

 

بخشی از فیلم مستند "ایرانیوم" که در قسمت 12 از مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" پخش می شود

 

"نژادپرستی صهیونی" عنوان دوازدهمین قسمت از مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" است که ساعات 12/45 ، 19/45 و 22/35 چهارشنبه 31 خرداد از شبکه خبر پخش می شود.

مقاله مهم برژینسکی ( مشاور امنیت ملی جیمی کارتر ، رییس جمهوری اسبق ایالات متحده آمریکا) در روزنامه واشنینگتن پست  25 مارس 2007 تحت عنوان " این پارانویا را متوقف کنید" از جمله مهمترین اسناد موجود درباره اسلام هراسی تشدید شده از سوی کانون های صهیونی و رسانه های وابسته به آنها مانند هالیوود است که این بار از سوی یکی از تندروترین عناصر سیاسی آمریکا به عنوان هشدار درمورد عواقب فاجعه بار تداوم این نگرش نژادپرستانه صهیونی در ایالات متحده مطرح شده است. بخش هایی از مقاله یاد شده همراه با ارائه سند و تصویر آن در روزنامه واشینگتن پست در این قسمت از مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" نمایش داده خواهد شد.

موج دیگرتبلیغاتی که علیه اسلام و ام القرای امروز آن یعنی ایران در جهان به راه افتاده ، پدیده دیگری را در فرهنگ سیاسی کنونی ایجاد کرده به نام "ایران هراسی" . اما اینکه پدیده "ایران هراسی" تا چه اندازه هویت مستقل و مجزا از "اسلام هراسی" دارد را دسته ای دیگر از فیلم های هالیوود روشن می سازد. در این گونه از فیلم ها ، سعی شده تا ملیت و فرهنگ ایران از اندیشه و تفکر اسلامی جدا شده و تمامی اتهاماتی که طی 33 سال گذشته از سوی غرب متوجه ایران گردیده مانند : خشونت و تروریسم و ارتجاع و ...به حساب اسلام گذارده شده و ایران منهای اسلام را به اصطلاح متمدن و مورد قبول غرب معرفی نمایند. فیلم هایی از قبیل  "Crossing Over" (2009) ساخته وین کریمر و محصول فرانک مارشال برای کمپانی واینشتاین یا "سنگسار ثریا" (سیروس نورسته – 2008) و یا پرسپولیس (مرجان ساتراپی-2007) که کاتلین کندی صهیونیست آن را تهیه کرده بود را می توان مثال زد که در همه آنها یک نکته مشترک به نظر آمد، این که قوانین و اعتقادات و باورهای اسلامی باعث تحمیل شرایطی به ایرانیان گشته که آنها را از همه دنیا عقب و منزوی نگاه داشته است.

اینجاست که دم خروس ترفند رسانه های غربی معلوم می شود و برهمین اساس می توان گفت که در واقع قضیه ایران هراسی اخیر در آثار سینمای هالیوود جز به دلیل اسلامیت ایران و اینکه امروز این سرزمین به عنوان ام القری جهان اسلام قلمدار می شود،نیست. آنچه که در مستند "ایرانیوم"(الکس ترایمن-2010) به وضوح و روشنی در قاب دوربین قرار می گیرد. در این فیلم مستند که توسط موسسه صهیونیستی کلاریون و با حمایت نئو محافظه کاران آمریکا ( همان اوانجلیست ها یا مسیحیان صهیونیست) تولید شده، در 11 اپیزود (به نام های : یک انقلاب، یک جمهوری اسلامی ، 30 سال ترور ، یک رژیم بی رحم ، افزایش قدرت ، ایران هسته ای ، دنیا در معرض تهدید ، فشار دادن دکمه ، 30 سال شکست ، متوقف کردن نظام  و انقلابی جدید) در واقع تمامی اتهامات بی پایه ای که غرب و آمریکا طی 32 سال پس از پیروزی انقلاب علیه ایران تکرار نموده را متوجه وجه اسلامی و انقلابی آن در طول این 3 دهه و اندی می گرداند.

از سوی دیگر غرب برای مقابله با این اسلام انقلابی ، نوعی اسلام میانه را به عنوان الگو معرفی  می کند که واجد همه ابعاد اسلامی به نظر می رسد ولی فاقد ظلم ستیزی و عدالت طلبی بوده که از اصول تفکیک ناپذیر دین خاتم محسوب می شود. در این مسیر فیلم هایی مانند "قلمرو" ( پیتر برگ-2007) ، "مجموعه دروغ ها" (ریدلی اسکات- 2008) ، "سیریانا" (استیون گیگن-2005) و "محفظه رنج" (کاترین بیگلو-2009) را می توان مثال زد که بخش هایی از آنها در همین قسمت از مجموعه "...و اینک آخرالزمان" نمایش داده خواهد شد.

دکتر جک شاهین ، پیام فضلی نژاد و مرحوم سید ابوالحسن علوی طباطبایی از جمله کارشناسان این قسمت هستند که در فواصل مختلف برنامه به ابراز نظر خواهند پرداخت.

مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی توسط رضا جعفریان در 30 قسمت برای گروه سیاسی شبکه خبر تهیه شده است.

/ 2 نظر / 222 بازدید
بابک

بابا خود این مسلمون ها گندهایی می زنند که این ترس به وجود میاد. ماشاالله اینجایی که ما هستیم پره از این تریپ های سلفی ملفی که همیشه خدا قران دستشونه و کتاب حدیث. چه از نظر ظاهر و چه از نظر رفتار بسیار وحشتناکند. چه زن چه مرد. هیچ کدوم هم واسه ام القرای جهان اسلام تره هم خرد نمی کنند. اگه محققین عزیز وقت خودشون را بر روی اصلاح جامعه اسلامی صرف می کردن خیلی بیشتر نتیجه بخش بود :)

بابک

این دوستان مسلمان زاده دست هر که هستند امروز اکثریت قاطع دنیای اسلام را تشکیل می دهند. پس بهتره اینه که از جانب جهان اسلام صحبت نکنیم. اگر هم خود را بر حق می دونیم بگیم ما مسلمانان داخل ایران. گرچه فرقه های مسلمانی داخل ایران هم به هزار رنگ و عقیده است که خیلی از اون ها تفکرات شما را قبول ندارند. حالا البته دوباره می تونید من و امثال من را به خوندن تاریخ و کتاب و این ها حواله بدین. اما من فکر می کنم گاهی باید از دنیای مجازی مطالعه و کتاب و اینترنت بیرون اومد و دنیای واقعی را دید.