آش آنقدر شور بود که صدای خان هم در آمد

جام جهانی 2018: اخطار فیفا (فدراسیون بین المللی فوتبال) به رسانه ها درباره زوم کردن روی زن ها

این تیتر تصویری است که در بالا مشاهده می کنید و دیروز در اغلب خبرگزاری های معتبر خارجی انتشار یافت ولی تقریبا هیچیک از بخش های فارسی این رسانه ها و خبرگزاری ها آن را منتشر نکردند از جمله "بی بی سی" که این خبر را انتشار داده ولی بخش فارسی آن کاملا چنین خبری را سانسور نموده است!

در توضیح خبر آمده است که رسانه ها و بنگاه های خبرپراکنی در جام جهانی روسیه، اخطار گرفته اند زوم دوربین هایشان بر روی "زنان جذاب" در میان تماشاگران مسابقات این جام را متوقف کنند. "فدریکو آدیه چی" از مسئولین فدراسیون بین المللی فوتبال درباره علت این اخطار توضیح داده که "بدنه مدیریت فوتبال  نیاز به کمک برای مهار گرایشات جنسی در جام جهانی دارد"!

از جمله نگاه های جنسی به زنان در ورزشگاههای جام جهانی، اقدام آژانس عکاسی معروف «گتی ایمیجز» بوده که اخیرا با انتشار آلبوم عکسی از «زنان هوادار جذاب» در جریان مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه انتقادات زیادی را برانگیخت.گتی ایمیجز در تبلیغ این آلبوم عکس در صفحه توئیتر خود نوشته بود:

«فوتبال به عنوان یک ورزش زیبا شناخته شده است و این زیبایی شامل هواداران هم می‌شود. سکسی‌ترین عکس‌های آنها را در اینجا ببینید.»

بنابرهمین گزارش و همچنین اظهارت مسئولین فیفا، همین گرایشات و تبلیغات، دهها مورد تعرضات جنسی را طی این بازی ها چه در ورزشگاهها و چه در خیابان های شهرهای برگزار کننده باعث شده است. چنانچه برخی از این متعرضان بازداشت و به کشورهای خود فرستاده شده اند. بنا به گزارش "یورو نیوز"، از آغاز بیست و یکمین دوره بازی‌های جام جهانی در روسیه رفتارهای تبعیض‌آمیز و برخوردهای جنسی با زنان، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های طرفداران حقوق زنان و خود برگزارکنندگان بوده است.

ادامه گزارش "بی بی سی" از موج تعرضات جنسی در ورزشگاههای جام جهانی به بیانیه "گروه ضد تبعیض" اشاره دارد که در وب سایت خود نوشته بزرگترین معضل و مشکل جام جهانی 2018 "گرایشات جنسی" در این جام بوده به طوریکه آن را از گرایشات نژادپرستانه بدتر دانسته است.

در این بحبوحه قیل و قال و غوغاها برای حضور زنان در ورزشگاههای ایران، این گزارشات شبکه های خبری خارجی و از آن مهمتر، وضعیت بحرانی زنان در ورزشگاههای جام جهانی که فدراسیون بین المللی فوتبال را ناگزیر کرده تا به رسانه ها برای انعکاس تصاویر زنان اخطار بدهد، جالب توجه است. گویا به قول معروف آش آنقدر شور بوده که صدای خان را هم در آورده است!!


/ 0 نظر / 203 بازدید