ایران با لیزر، ماهواره جاسوسی آمریکا را هدف قرار داد


در آوریل 2013 سایت کریستین ساینس و روزنامه واشنگن اگزایماینر Washington Examiner وابسته به سازمان اطلاعات مرکزی امریکا اعلام کردند ایران با سلاح لیزری، ماهواره های جاسوسی آمریکا را منهدم کرده است و مهندسان آمریکا در شوک هستند!برخی منابع غربی پیش تر اعلام کرده بودند ایران به احتمال قوی به قدرت نظامی ناشناخته ای دسترسی پیدا کرده و با انرژی پلاسما حتی توانسته به بشقاب پرنده های پرسرعت دست پیدا کند.

روزنامه واشنگتن اگزایماینر می نویسد:

...این عمل موجب بهت و حیرت کارشناسان آمریکایی قرار گرفته که چگونه ایران توانسته به این سلاح های پیشرفته دست پیدا کند. حمله توسط لیزر جامد صورت گرفته و این تکنولوژی قادر خواهد بود هر سلاح اتمی بالستیک با هر سرعتی شلیک شده باشد، قبل از اینکه وارد خاک ایران بشود را خارج از جو زمین منهدم کند...

 

اين خبر را نخستين بار دودي كوهن در روز يكشنبه 27 آذر 1390 (18 دسامبر 2011) در وب سايت روزنامه اسرائيلي يديعوت آحارونوت فاش كرد.

كوهن نوشت:

منابع اطلاعاتي در اروپا اعلام كردند ايران با هدف گيري ليزري دقيق يك ماهواره جاسوسي آمريكا را كور كرده است. اين اقدام ايران غرب را شوكه كرده است.


يك مسئول آمريكايي به اين روزنامه گفت:

اگر ايراني ها تجهيزات پيشرفته ايجاد اختلال ماهواره اي را به دست آورده باشند اين بدان معنا است كه بسياري از ماهواره هاي ديگر نيز در معرض خطر هستند.


يك منبع اطلاعاتي اروپا ادعا كرد ايران با كور كردن يك ماهواره جاسوسي آمريكا، غرب را شوكه كرد. ايران در رويدادي كه هيچ گاه تاكنون مشاهده نشده بود با هدفگيري كاملا دقيق ليزر، ماهواره جاسوسي آمريكا را كور كرده است.

بنابر گزارش يديعوت آحارونوت، رسانه هاي آمريكايي نوشتند اين رويداد مي تواند حاكي از آن باشد كه ايراني ها با موفقيت به فناوري ايجاد اختلال ماهواره اي دست يافته اند و توانسته اند توانمندي هاي ناوبري ماهواره هاي آمريكا را ردگيري كنند.

چند وقت پیش سایت کریستین ساینس مانیتور نیز اعلام کرده بود که در تاریخ ۴ سپتامبر ۲۰۱۰ ایران یک ماهواره جاسوسی سازمان سیا را که در از نزدیک ترین مدار های دور زمین گردش می کرده توسط تکنولوژی خاصی مورد اصابت قرار داده بود.

این ماهواره جاسوسی که در ارتفاع ۱۵۰ کیلومتری از زمین با سرعت ۷ کیلومتر بر ثانیه در حال گذر از آسمان ایران بود توسط یک سلاح لیزر جامد با انرژی بالا مورد هدف قرار می گیرد و لنز جاسوسی قدرتمند آن که مجهز به ابزار Ccdبوده از کار می افتد .

دوباره دقت کنید:

ایران یک ماهواره ۵۰۰ کیلوگرمی را در ابعاد ۳ متر و در ارتفاع ۱۵۰ کیلومتریازسطح زمین را که با سرعت ۷ کیلومتر بر ثانیه مشغول جاسوسی بود را با چه تکنولوژی کشف، ردیابی و هدف قرار داده؟

ایران در ماجرای ساخت راکتورهای همجوشی هسته ای به لیزرهای پر انرژی دست پیدا کرده بود که با هر شلیک خود توانایی تولید دمایی معادل ۲ میلیون درجه سانتی گراد را پیدا کرده بود!

اگر این لیزر با سلاحی که ماهواره را هدف قرار داد ترکیب شود توانایی انهدام موشک های بالستیک هسته ای دشمن اعم از رژیم صهیونیستی ، آمریکا و... پیدا می کند.

چنانچه اسراییل و آمریکا بخواهند با موشک بالستیک هسته ای به ایران حمله کنند تکنولوژی مزبور این امکان را دارد که این موشک های بالستیک هسته ای را در آسمانشان هدف قرارداده و منهدم کنند یا به عبارت دیگر موشک های هسته ای را در هر کشور متخاصم از کار بیاندازند.

كارشناسان در تهران، اعلام اين موضوع را پس از دو موضوع پهپاد و شكار جاسوس آمريكايي، ضربه سوم ايران در پاسخ به راهبرد فشار آمريكا ارزيابي مي كنند.

اين امر نشان دهنده آن است كه ايران به فناوري هاي بسيار پيشرفته اي در به دست گرفتن كنترل وسايل پرنده دست يافته و همچنين اثبات مي كند ادعاي ايران مبني بر نشاندن پهپاد RQ-170 با استفاه از عمليات جنگ الكترونيك صحيح بوده است.

/ 0 نظر / 587 بازدید