تیم کاراته زنان و مردان ایران قهرمان جهان شد اما ....

شرح عکس: تصویر مهلا مومن زاده پس از کسب عنوان نائب قهرمانی جهان در لیگ جهانی استانبول


در پایان دومین مرحله دوم لیگ جهانی سری A کاراته 2019 که به میزبانی ترکیه و با حضور یک هزار و 813 کاراته کا از 103 کشور برگزار شد، تیم زنان ایران با کسب 3 مدال طلا قهرمان جهان شد و تیم مردان ایران نیز با کسب 6 مدال طلا و 3 برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد و در مجموع تیم کاراته ایران با کسب 6 مدال طلا و 3 برنز به مقام قهرمانی جهان دست یافت.

ترکیه میزبان این رقابت ها با 4 مدال طلا، 2 نقره و 3 برنز نایب قهرمان شد و ژاپن با یک طلا، 3نقره و 3 برنز در جایگاه سوم قرار گرفت. اسپانیا با یک طلا و یک برنز سوم شد و مونته نگرو و یونان هر کدام با یک طلا به صورت مشترک چهارم شدند. تیم های ایتالیا، چین تایپه، پرو، قزاقستان، جمهوری آذربایجان، استرالیا، گرجستان و مصر در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

در همین هفته، یک بانوی محجبه دیگر ایرانی به نام مهلا مومن زاده بر سکوی قهرمانی تکواندوی جهان ایستاد و مدال نقره گرفت. همچنین سارا خادم الشریعه، دختر محجبه ایرانی و استاد بین المللی شطرنج برای چندمین بار قهرمان مسابقات شطرنج سرعت جهان شد.

اما از این قهرمانی ها هیچیک از رسانه های زنجیره ای فارسی زبان خارجی مانند "بی بی سی" و "دویچه وله" و "یورونیوز" و "رادیو زمانه" و "رادیو فردا" و ... سخنی به میان نیاوردند! این در حالی است پیش از این خبر مسابقه غیر رسمی یک زن بوکسور را در بوق کرده و حتی به دروغ وی را اولین زن بوکسور ایرانی نامیدند! و یا فلان دختر شطرنج باز که در چند بازی حاشیه ای حضور پیدا کرده بود را چند روز به عنوان تیتر خبری خود انتخاب کردند!!

وجه مشترک این دو علیرغم بی اهمیت بودن حتی مسابقاتشان که البته هیچ مقام و رتبه ای هم در آنها وجود نداشت، بی حجابی آنها بود. اما همگی رسانه های فوق مثل شعبه های یک بنگاه خبرپراکنی که گویا یک برگه خبر را بین آنها کپی کرده و آنها مثل ربات آن را فقط می خوانند، تمامی معیارهای استاندارد خبر و خبرنگاری را زیر پا گذاردند. البته این عملکرد پیش از این بارها و بارها تکرار شده و رسانه های فوق به اتفاق یا چشم خود را به روی خبری بسته اند و یا آن را توی بوق کرده اند، انگار که از جایی یا کسی یا چیزی دستوری برایشان می رسد.

بهترین نمونه این هماهنگی رباتیک را معمولا درمورد راهپیمایی اربعین می توان یافت که تا دو هفته کلا هر گونه خبر و عکس و گزارشی (چه مثبت یا منفی) را در باره راهپیمایی فوق سانسور کرده و پس از پایانش، ناگهان که گویا خواب نما شده و راهپیمایی فوق را در رویا دیده اند، به هوش آمده و خبرهای مورد نظرشان را البته با تحریفات و دروغ های یکسان و یکپارچه به خورد خلائق می دهند!!!

/ 0 نظر / 397 بازدید