وضعیت زنان اروپایی برروی پوسترهای متروی پاریس!

پوسترهای فوق در تشریح موقعیت زن امروز اروپایی به مناسبت روز جهانی زن در نقاط مختلف پاریس از جمله متروی این شهر نصب شد. همانطور که ملاحظه می فرمایید یکی از این پوسترها زنی را درحالی که گویا با دستی میله یکی از قطارهای مترو را گرفته، در فضایی تاریک و دهشتناک غاری با دیواره های سیاه و مخوف نشان می دهد که از پشت سر و از درون تاریکی، خطر حمله یک خرس بزرگ وحشی، وی را به شدت تهدید کرده است، یعنی این زن در یک محیط بسیار خطرناک قرار گرفته، بدون آنکه میزان خطر را درک کند.

در پوستر دیگر، زنی دیگر بازهم با دست، میله واگن قطار مترو را گرفته و این بار گویی در عمق تاریک آب های اقیانوس یا دریا مورد هجوم کوسه ای خونخوار قرار گرفته است، بدون آنکه از چنین خطر مرگباری مطلع باشد! در روی این پوسترهای هم نوشته شده:

" آزار جنسی [زنان]. چه قربانی، چه شاهد! آن را گزارش دهید".

اینچنین هنرمندان و روشنفکران فرانسوی تصویر مهیب و فاجعه باری از موقعیت امروز زن اروپایی و به خصوص فرانسوی ارائه می دهند، در شرایطی که فاجعه و بحران تعرضات جنسی در چند سال اخیر، جامعه غربی و به خصوص اروپایی را دچار چالشی عظیم گردانیده است. گزارشات متعدد مراکز و موسسات معتبر اجتماعی و آکادمیک مانند نورودیک سوئد و آژانس حقوق بنیادی (FRA) و مرکز ضد خشونت سوئد (Bra) و ... متفق القول هستند میزان تعرضات جنسی در اروپا طی این سالها به حدی بوده که زندگی در برخی کشورهای مهم این قاره مانند سوئد و دانمارک را برای زنان خطرناک و بحرانی گردانده است. گزارشات همچنین فوق حاکی است که طی سال 2016 نزدیک به نیمی از زنان اروپایی مورد تعرض قرار گرفته و فاجعه فوق در مراکز آکادمیک و هنری و اقتصادی غرب آنچنان گسترده شده که حتی به آکادمی جایزه نوبل و پارلمان اروپا و موسسات خیریه هم نیز کشیده شده است!! رسوایی هالیوودیان در تعرض به زنان، سال گذشته این کارخانه به اصطلاح رویا سازی را مرکز شکایت ها و جنجال های رسانه ای کرد تا حدی که چند روز پیش، حتی رییس آکادمی اسکار نیز به آزار و اذیت جنسی زنان متهم شد.

براساس تحقیقات انجام شده توسط مراکز علمی و پژوهشی معتبر مانند موسسه دانشگاهی آلبرتا در کانادا، از عوامل اصلی این بحران، نوع سبک زندگی بی بند و بارانه در غرب، به خصوص کشورهای اروپایی، مصرف مشروبات الکلی، حضور زن و مرد در مراکز به اصطلاح تفریحی مانند کافه ها و کاباره ها و مجالس مختلط و رقص و ... همراه با پوشش های نامناسب و برهنه گرایی ذکر شده است.

/ 0 نظر / 166 بازدید