نتانیاهو: آمریکا باید با تلویزیون به ایران حمله کند

این جمله ای بود که بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر فعلی اسراییل ) 16 سال پیش در چنین روزی و در سالگرد حادثه 11 سپتامبر، در سال 2002 و در جمع اعضای کمیته صلح آمریکایی (که به عنوان یک تئوریسین و استراتژیست در کمیته مذکور حضور یافته بود) درباره شرایط متفاوت برخورد با ایران و عراق سخن گفت. جمله فوق سپس به عنوان تیتر خبر آن سخنرانی در تاریخ 12 سپتامبر 2002 توسط خبرگزاری یونایتدپرس مخابره شد.

نتانیاهو در حالی که هنوز 6 ماه به حملات نظامی غرب به عراق مانده بود (آمریکا و متحدانش در آوریل 2003 به عراق حمله کردند) اظهار داشت که بایستی با قویترین نیروی نظامی، عراق را مورد تهاجم قرار داد و صدام را سرنگون کرد.

در ادامه خبر یونایتدپرس آمده بود :

"...نخست‌وزیر سابق اسرائیل [که در آن زمان هنوز مجدداً نخست‌وزیر نشده بود] از آمریکا خواست تا تغییر رژیم را در دو کشور عراق و ایران پی بگیرد، و این کار را در عراق با حمله نظامی و در ایران با پخش برنامه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای با محتوای هرزگی انجام دهد. وی گفت جریان فرهنگ عامیانه غربی به داخل ایران، می‌تواند منجر به براندازی جمهوری اسلامی شود..."

 نتانیاهو در ادامه سخنرانی اش نوع برخورد تلویزیونی با ایران را اینگونه تشریح نمود:

"... با وجود هزاران دیش ماهواره در ایران، آمریکا می تواند با پخش سریال های شبکه فاکس که افراد زیبا روی جوان را در وضعیت های متنوعی از برهنگی نشان می دهد که زندگی های فریبنده و مادی گرایانه دارند و رابطه های بی قید جنسی برقرار می کنند، یک انقلاب را علیه حکومت این کشور برانگیزد....این سریال ها واقعا براندازانه هستند. جوانان ایرانی دلشان از لباس های دل پسندی که در این سریال ها می بینند خواهد خواست. آن ها استخرها و زندگی های پر زرق و برق را خواهند خواست..."

آمریکا حدود 6 ماه پس از این رهنمود صهیونیستی به عراق حمله نظامی کرد و از همان زمان طرح تاسیس شبکه های فیلم و سریال و شو و موسیقی برای ایران را در دستور کار خود قرار داد که امثال MBC فارسی ، "فارسی وان" ، "من و تو" ، "جم" از آن جمله هستند. تحقیقات و پژوهش های جامعه شناسانه نشان می دهد که برنامه های غیراخلاقی و نامناسب و سریال های شبکه های مذکور در انحرافات برخی جوانان، فروپاشی خانواده ها و تغییر سبک زندگی بعضی اقشار به رفاه زدگی و مصرف گرایی تاثیر به سزایی داشته است. قابل ذکر اینکه شبکه هایی همچون "فارسی وان" از جمله حلقات فاکس بودند که نتانیاهو سریال های آن را موجب فریب خانواده های ایرانی دانسته بود!!

/ 0 نظر / 117 بازدید