زندگی سگی؛ توصیه شبکه ماهواره ای برای ایرانیان!


 چندی پیش شبکه ماهواره ای بهایی موسوم به "من و تو" طی برنامه ای به مخاطبان ایرانی اش پیشنهاد کرد که به جای بچه برای خود سگ بیاورند! این شبکه وابسته به سرویس های امنیتی و جاسوسی انگلیس که یکی ازپروژه های اصلی اش ترویج سبک زندگی غربی در مقابل سبک زندگی ایرانی/اسلامی است، در یکی از برنامه های خود از زبان شرکت کننده یا کارشناس خود، بچه داری برای خانواده ها و به خصوص زنان را یک پروسه طولانی، پیچیده و پردردسر معرفی نمود که آنها را گرفتار کرده و مانع آزادی و انتخابشان در زندگی می شود. اما گویا سگ این مشکلات را نداشته و زنان می توانند علاوه بر سرگرم شدن با سگ ها از دردسرهای بارداری و بچه داری هم فرار کنند!!

پیش از این نیز شبکه های ماهواره ای ضدانقلاب و از جمله همین شبکه "من و تو"، در دفاع از سگ ها و سگ داری و سگ بازی، برنامه های متعددی ارائه کرده بودند.

لازم به ذکر است که "سگ چرانی" (Dog Grazer) و "سگ بازی" یکی از محورهای اصلی سبک زندگی غربی است که در بسیاری از انیمیشن ها و کارتون های سینمای غرب، تبلیغ شده و از همان دوران کودکی و خردسالی، این موضوع در ذهن کودکان القاء می شود که سگ بهترین دوست انسان بوده و آدم ها می توانند به جای دیگر همنوعان خویش، با  سگ ها دمخور و مانوس شده و با آنها زندگی کنند.

حجم عظیمی از انواع و اقسام فیلم های سینمای غرب و سریال ها و برنامه های تلویزیونی در آمریکا و اروپا نیز مملو از داستان هایی درباره سگ ها و تاثیر آنها در زندگی آدم ها و یا حضور در متن و حاشیه قهرمان های اصلی فیلم هاست. این حضور سگ در فیلم ها، گاهی تا آن حد احساسی می شود که اگرچه هر نوع تعرض و جنایتی درباره شخصیت های فیلم ها قابل قبول بوده اما کوچکترین تعرض نسبت به سگ ها، به دلیل آنچه جریحه دار نمودن احساسات عمومی خوانده شده، تحمل نشده و سانسور می شود!! (مانند فیلم "آنچه اتفاق افتاد" ساخته بری لوینسون، فیلمساز برجسته سینمای هالیوود در سال 2007)

این افراط در نمایش زندگی سگی در فیلم های هالیوودی گاه به حدی است که بعضا شخصیت های این فیلم ها در داستان و واقعیت با تیپ و نوع سگ هایشان شناخته می شوند! آنچنانکه ضرب المثل معروفی در جامعه آمریکا رایج است که: "What the dog is that, What personality he or she has" یعنی اساسا شخصیت هر فردی را می توان از سگی که با او زندگی می کند، شناخت!!

حال این رسانه های غربی در تلاشند تا زندگی سگی مورد نظر خویش را به جامعه ما و مخاطبان ایرانی خود، سرایت داده و آن را زندگی ایده آل نمایش دهند!!!


/ 0 نظر / 486 بازدید