تروریست ها در شبکه های مجازی اینترنت جولان می دهند

در حالی که شبکه مجازی اینستاگرام بنا بر قرارگرفتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروههای تروریستی آمریکا، صفحه برخی فرماندهان سپاه را حذف کرده و سخن از حذف های مشابه در بعضی دیگر از شبکه های اینترنتی هم به میان آمده است، سایت فرستنده تلویزیونی آلمانی n-tv در گزارشی مبسوط به قلم بنیامین کونیتسنی، خبرنگار بخش سیاسی این فرستنده به کوچ گروهک تروریستی داعش پس از شکست در جبهه‌های جنگ به شبکه های اینترنتی مانند تلگرام و واتس اپ و اینستاگرام و ... پرداخته و گفته اگرچه کشتار مردم توسط این گروه تروریستی در اروپا کاهش یافته ولی اینک خطر داعش بیخ گوش مردم و در شبکه های اجتماعی اینترنت کمین کرده است.

کونیتسنی به فهرست طولانی از قربانیان چند سال گذشته در شهرهای مختلف اروپا اشاره کرده ؛ در پاریس، استانبول، بروکسل، برلین، آنسباخ، استکهلم، لندن، منچستر و ... حملات تروریستی که با انواع "سلاح"ها انجام شدند، از کامیون گرفته تا سلاح سرد و گرم و بمب‌گذاری که در سال ۲۰۱۵ بنابر آمار پلیس اروپا (یوروپل) ۱۵۰ نفر در حملات این گروه در شهرهای اروپا کشته شدند. در سال بعد از آن ۱۳۵ نفر و سال2017 ۶۰ نفر.

گزارش تلویزیون آلمانی n-tv به خطر امروز داعش اشاره کرده که این گروه تروریستی داعش وقتی دیگر نمی‌تواند کمپ‌های آموزشی خود را در عراق و سوریه داشته باشد، حالا کار جذب نیرو را به عرصه شبکه‌های اجتماعی کشانده است. در این شبکه‌هاست که وسائل روزمره زندگی به آلت قتاله تبدیل می‌شوند و تبلیغ برای انجام ترور روی تلفن‌های هوشمند انجام می‌گیرد و البته گردانندگان این شبکه ها کوچکترین عکس العملی در برابر این خطر آشکار و عیان از خود نشان نداده و در مقابل به مسدود کردن صفحات فرماندهان گروهی

بنا به گزارش بنیامین کونیتسی، کارشناسان هشدار می‌دهند که از همین طریق شبکه های اجتماعی و مجازی این نیرو در حال تجدید سازماندهی است و در برخی نقاط، از جمله در غرب آفریقا، در یمن، افغانستان و جنوب آسیا توانسته است نیروی خود را مجددا گسترش دهد.

چندی پیش نیز روزنامه وال استریت ژورنال طی گزارشی به امن ترین شبکه های اجتماعی برای گروهک تروریستی تکفیری داعش پرداخت که براساس آمار رسمی، پیام رسان تلگرام امن ترین این شبکه ها محسوب شده است. این هشداری جدی برای کاربران این شبکه های اجتماعی در فضای اینترنت به خصوص پیام رسان تلگرام محسوب می شود که به سهولت در این دام جدید تروریست های داعشی افتاده و به بهانه های مختلف خواسته یا ناخواسته به کسوت سربازان بی جیره و مواجب این تروریست های درمی آیند.

/ 0 نظر / 101 بازدید