چگونه تروریست ها با استفاده از شبکه های مجازی به تهران حمله کردند

تروریست های تکفیری داعش در طول این سالهایی که جنایت های عجیب و غریبی انجام دادند، به طور مستمر برای طراحی، سازماندهی و اجرای عملیات تروریستی خود از شبکه های مجازی اینترنتی مانند تلگرام، فیس بوک، واتس اپ، اینستاگرام، یوتیوب و مانند آن استفاده کردند. به گونه ای که بدون کمک و استفاده از شبکه های یاد شده، اساسا بسیاری از عملیات تروریستی آنها غیر قابل انجام بود.

شبکه های اینترنتی همچون تلگرام، اینستاگرام، واتس اپ و ... به بهانه دفاع از آزادی بیان با در اختیار تروریست ها قرار دادن صفحات متعدد و فضاهای مجازی خود به تروریست ها، آنها را در کشتار و هراس مردم بیگناه یاری رساندند. چندی پیش بود که نشریه گاردین افشاء کرد، گروههای تروریستی مانند مجاهدین خلق با استفاده از همین شبکه ها، حجم عظیمی از اخبار جعلی را درون فضای مجازی پمپاژ کرده و به فریب و تحمیق کاربرانشان مشغول هستند.

آنچه در فیلم فوق مشاهده می کنید، حمله تروریستی داعش به تهران در 17 خرداد 1396 است که با استفاده از یکی از همین شبکه ها به نام "تلگرام" صورت گرفت. عملیاتی که طی حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) 17 تن از هموطنان شهید و تعدادی بسیاری نیز مجروح و مضروب شدند. داعش با استفاده از پیام رسان "تلگرام" توانست، عملیات تروریستی خود را طراحی، سازماندهی و اجرا نموده و حتی تصاویر آن را به سراسر جهان مخابره کند.

/ 0 نظر / 80 بازدید