ناو هواپیمابر لینکلن در هراس از قایق های تندروی ایرانی

ژنرال فرانک مکنزی ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده (سنتکام) در آخرین اظهارات خود گفت که مجموعه دریایی/هوایی ناو هواپیمابر "یو اس اس آبراهام لینکلن" و ناوگان همراهش، از ترس حملات قایق های تندرو و موشک های نقطه زن ایرانی، صدها مایل دور از خلیج فارس و آب های ایران، آن سوی دریای عمان و در نقطه ای دور دست از دریای عربی، لنگر انداخته است!

این درحالی است که از لحظه شروع حرکت این ناو هواپیمابر غول پیکر و ناوگان همراهش، رسانه های زنجیره ای خارجی همچون بی بی سی، دویچه وله، VOA، رادیو فردا، رادیو زمانه، rfi، یورو نیوز، گویا نیوز و ... به طور مداوم و حتی لحظه به لحظه، سیر حرکت این ناوگان را گزارش می کردند که مثلا "از کانال سوئز گذشت، وارد دریای سرخ شد، تنگه باب المندب را پشت سر گذارد و ..."

 ولی ناگهان همه آنها خاموش شدند و حتی یک کلام دیگر دراین مورد نگفتند. در همان زمان یک مقام نظامی ایرانی گفت که ناو هواپیمابر لینکلن و ناوگان همراهش در دریای عربی متوقف شده اند و برخی دیگر از ناوهای آمریکایی نیز از خلیج فارس خارج شده اند و تاکید کرد که خلیج فارس هیچگاه تا این حد خالی از ناو های بیگانه نبوده است!

بازهم آن رسانه های زنجیره ای سخنی نگفتند تا اینکه عکس هایی منتشر شد که ناو هواپیمابر یاد شده در دریای عربی مشغول تمرین است!! و حالا فرمانده اصلی و ارشد آن یعنی ژنرال مکنزی که فرماندهی ستاد مرکزی ارتش ایالات متحده (سنتکام) را برعهده دارد، رسما به ترس این ناوگان عظیم از ورود به خلیج فارس اعتراف می کند!!!

رادیو پیام اسراییل که این مصاحبه ژنرال مکنزی را بازتاب داده، از قول وی می گوید:

"...این نگرانی وجود دارد که نیروهای مسلح رژیم ایران و یا نیروهای نیابتی آن، هر لحظه به عملیات تهاجمی دست بزنند." 

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده گفت که نیروهای تحت فرماندهی او، برای مقابله با خطرات، به واحدهای تقویتی نیاز دارند.

رادیو پیام اسراییل به نقل از آگاهان نظامی می گوید:

... خودداری ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن از ورود به خلیج فارس نیز در همین نگرانی ریشه دارد. این خطر وجود داشت که رژیم ایران با شلیکِ همزمانِ ده ها موشک بتواند به این شناور عظیم آسیب برساند... کارشناسان نظامی همچنین به این واقعیت اشاره می کنند که ایران صدها قایق تندرو را به موشک های کوتاه برد و سبک مجهز ساخته که می توانند خود را به فاصله کمی از رزمناوهای آمریکایی برسانند و به طور همزمان، ده ها و شاید صدها موشک به سوی بدنه کشتی شلیک کنند و به آن آسیب برسانند. این در حالی است که انواع رزمناوها و هلیکوپترها و هواپیماها از این ناو عظیم که شبیه یک شهرک است، حفاظت می کنند... ولی کافیست که یکی از این قایق ها فرصت یابد موشک خود را شلیک کرده و به هدف اصابت کند...

به گفته کارشناسان نظامی، به علت همین ملاحظات بود که به ناو هواپیمابر لینکلن دستور داده شد وارد آب های خلیج فارس نگردد و خود را حتی حدود 400 کیلومتر از دریای عمان دورتر نگه دارد تا با خطرات احتمالی روبرو نشود!!

/ 0 نظر / 383 بازدید