به مناسبت هشتم مارس، روز جهانی زن - قسمت دوم

پارلمان اروپا نیز مرکز تعرض به زنان اعلام شد!

 

به دنبال افشای گسترده تعرضات جنسی در هالیوود، دامن این افشاگری ها به پارلمان اروپا کشیده نیز شد. چند رسانه اروپایی، از جمله مجله "پولیتیکو" و "ساندی تایمز" در بریتانیا، گزارش‌هایی درباره ده‌ها مورد مزاحمت جنسی زنان در پارلمان منتشر کردند که موجی دیگر از حیرت را در محافل سیاسی و اجتماعی دنیا برانگیخته است. شدت این تعرضات جنسی آنچنان بوده که به نوشته نشریه ساندی تایمز "آنتونیو تاجانی" رئیس پارلمان اروپا را شوکه و خشمگین ساخته است.

"تری راینتکه"، نماینده فراکسیون حزب سبزها در پارلمان اتحادیه اروپا که خودش نیز تجربه مزاحمت جنسی را دارد به این نشریات گفته هر زنی در پارلمان اروپا می‌تواند دست‌کم نام دو مرد را بیان کند که از نفوذ سیاسی خود برای طرح رابطه جنسی استفاده کرده است.

برای اولین بار نشریه "ساندی تایمز" از وقوع تعرض جنسی نسبت به زنان جوانی خبر داد که به عنوان کارمند پارلمان اروپا مشغول به کار هستند. این روزنامه در مقاله خود از پارلمان اروپا به عنوان بستری مناسب برای وقوع آزار جنسی یاد کرد و نوشت این تعرضات از سوی برخی از اعضای بلندپایه پارلمان انجام شده است.گفته می‌شود تا کنون ۸۷ زن و ۶ مرد قربانی تعرض جنسی اعضای پارلمان اروپا شده‌اند.

همینطور "بی بی سی" نیز از قول یک زن مجلس فرانسه به نام "مارین توندلیه" که به عنوان دستیار در مجلس ملی فرانسه کار می‌کرده، از وجود "فهرست سیاه" نمایندگانی سخن گفت که زنان را مورد تعرض قرار می‌دادند. شدت تعرض جنسی در پارلمان فرانسه به حدی بوده که توندلیه به "بی بی سی" گفته، زنان پارلمان همواره مواظب بودند که حتی در آسانسور با مردان تنها نشوند!

شاید از همین روی بود که هفته پیش تام هنکس (بازیگر معروف هالیوود) در اظهارنظری و در دفاع از هالیوود، درباره یک مشاهده خود چنین سخن گفت:

"... خیلی ساده‌انگارانه است که بگوییم این اتفاق فقط در هالیوود می‌افتد...به مجامع دولتی نگاه کنید؛ چه میزان رسوایی‌های جنسی در آن‌ها وجود دارد؟... من در یک اتاق این موضوع (تعرض جنسی) را با ۴۰ زن (از شغل های مختلف) مورد بحث قرار دادم و درصد زن‌هایی که تجربه آزار جنسی از سوی آدم‌های منحرف بالادستشان داشتند، ۱۰۰ درصد بود...!"

/ 0 نظر / 136 بازدید