تیر خلاص به جنازه دمکراسی و آزادی بیان!

شبکه های اینترنتی فیس بوک، توییتر و اینستاگرام رسما اعلام کردند که صدها اکانت و صفحه و گروه در شبکه های اجتماعی که علیه رییس جمهوری آمریکا و اسراییل و عربستان سعودی خبر و گزارش انتشار می دادند را مسدود کرده اند!

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فیسبوک ۵۱ حساب،۳۶ صفحه و هفت گروه و اینستاگرام نیز چندین حساب دیگر را حذف کرده‌اند. همین خبرگزاری به نقل از توییتر نوشته است که "شبکه‌ای متشکل از ۲۸۰۰ حساب مجعول " را در اوایل ماه میلادی جاری مسدود کرده است!!

این سانسور بی سابقه و علنی در حالی رخ می دهد که 3 رژیم آمریکا و اسراییل و عربستان سعودی، طی ماههای اخیر  تروریسم تبلیغاتی و کارزار روانی شدیدی علیه مخالفان نظامی گری و سلطه جهانی به ویژه ایران در همین شبکه ها و دیگر رسانه های تحت اختیار خود به راه انداخته اند.

سخنگویان فیس بوک و توییتر براساس گزارش شرکتی با عنوان "امنیت سایبری" و به نام "فایر آی" ضمن طرح این ادعا که برخی از حساب های فوق، منابع ایرانی داشته اند (در حالی که اذعان کرده اند اطلاعاتی درمورد ارتباط صاحبان این حساب ها با مراجع و نهادهای ایرانی در دست نیست!) اظهار داشته اند که این حساب ها توسط "شخصیت‌های مجعول" ایجاد شده و به خصوص مطالبی علیه عربستان سعودی، اسرائیل و در حمایت از گروه‌های فلسطینی منتشر می‌کردند!! ایشان همچنین اضافه کرده اند که  بخش دیگری از مطالب منتشر شده در این حساب‌ها شامل حمایت از حکومت ایران و انتقاد شدید از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و به خصوص تصمیم او به افزودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به فهرست سازمان‌های تروریستی بود!!!

از جرم های اکانت ها و صفحات یاد شده که منجر به حذف و سانسور آنها توسط فیس بوک و توییتر و اینستاگرام شده، به گفته مسئولان این شبکه های اینترنتی، تاکید بر مطالبی پیرامون حرکت‌های جدایی‌طلبانه در آمریکا، شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی آمریکایی، اسلام، موقعیت عربستان سعودی در خاورمیانه، موضوعات سیاسی بریتانیا و ایالات متحده بوده است!!! مثلا یکی از این پست‌ها پیشنهاد کرده بود بهترین پاسخ به قتل جمال خاشقجی، این است که آمریکا حمایت خود از نیروهای ائتلاف عربستان سعودی در یمن را متوقف کند!!

این در حالی است که شبکه های یاد شده مملو از اکانت ها و صفحات متعلق به گروههای تروریستی اعم از تکفیری همچون طالبان و داعش و جند الشیطان و جبهه النصره یا جدایی طلب مانند پژاک و کوموله و یا جنایتکاران جنگی مانند مجاهدین خلق و دسته جات وهابی بوده و هزاران گروه اینترنتی که توسط کانون های صهیونی و یا گروههای تروریستی علیه انقلاب و نظام اسلامی و انقلابیون مسلمان در لبنان و فلسطین و یمن و بحرین و دیگر نقاط جهان سازمان دهی شده و اخبار و گزارشات تحریف شده درون این شبکه های پمپاژ می کنند. مانند آنچه چندی پیش نشریه گاردین در مورد گروههای اینترنتی سازمان داده شده توسط مجاهدین خلق علیه ایران افشا کرد.

به نظر می آید پس از رسوایی سانسور درمورد وقایع تاریخی مثل هلوکاست و جنایات رژیم صهیونیستی و انواع و اقسام سانسورهای نرم و غیر علنی که به بهانه مقابله یا خشونت و تروریسم و اینگونه دستاویزها، انجام می گرفت، این حرکت علنی در فضای مجازی دیگر نقطه پایان و تیرخلاص به ادعاهای دمکراسی و آزادی بیان است که زمانی اساس قدرت نرم اروپا و آمریکا بود و اینک حتی به لاشه متعفن آن نیز رحم نمی کنند.

یادآوری می شود پیش از این نیز در مراحل مختلف، شبکه های به اصطلاح اجتماعی مانند فیس بوک و گوگل و توییتر و اینستاگرام صدها حساب کاربری و صفحات اینترنتی مخالف سیاست های آمریکا و اسراییل را بسته و یا اخبار آن را سانسور کرده بودند.

/ 0 نظر / 54 بازدید