تفکیک جنسیتی در فرانسه روبه افزایش است!


براساس گزارش روزنامه "لوبس" فرانسه، گرایش‌های مدنی در جوامع شهری فرانسه، برای جداسازی جنسی یا همان تفکیک جنسیتی در اماکن عمومی رو به افزایش است. این روزنامه می‌نویسد:

"در نگاه به بدنه جامعه، دیده می شود که اماکن ویژه و خصوصی زنانه در کشور در حال افزایش است؛ ازمدارس بگیرید تا کلوپ های ورزشی تا فضاهای حرفه ای. شمار اماکن ویژه بانوان، روز بروز افزایش می‌یابد..."

این درحالی است که سالهاست رسانه های غربی و همچنین شبه روشنفکران داخلی، سبک زندگی اسلامی/ایرانی که بر رعایت حفظ حریم محرم و نامحرم و همچنین حضور زنان در عرصه های مناسب استوار است را به عنوان تفکیک جنسیتی مورد اعتراض و انتقاد قرار داده اند. اما علیرغم این غوغای رسانه ای براساس همین سبک زندگی ایرانی/اسلامی در جامعه ما، شاهد بروز استعدادهای بسیاری از جامعه زنان در عرصه های مختلف خانوادگی، علمی ، فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و ... بوده ایم که باعث شده کشور ما در جهات متعدد در مقام نخست منطقه و آسیا و حتی رتبه های بالای جهانی قرار گیرد.

اما در غرب و کشورهای اروپایی و آمریکایی علیرغم تمامی آنچه رعایت تساوی حقوق زنان و مردان خوانده شده و گویا زنان در همه شغل ها و موسسات و مراکز و حتی پست های بالای سیاسی اقتصادی، حضوری برابر با مردان داشته اند اما به دلیل اختلاط افسارگسیخته توام با برهنگی و عریان گری زنان و مردان، مسئله تعرضات جنسی، بارداری های ناخواسته، سقط جنین های روزافزون و در نتیجه فروپاشی خانواده ها، براساس آمارهای موسسات اجتماعی به معضلی فاجعه بار در جوامع غربی منجر شده، آنچنان که براساس آمار یکی از معتبرترین این موسسات (آژانس حقوق بنیادین FRA) ، بیش از یک سوم زنان در اروپا مورد تعرض جنسی قرار می گیرند و در این میان کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد و دانمارک و فنلاند که ظاهرا به رفاه و فرهنگ بالاتری معروف هستند از وضعیت فلاکت بارتری برخوردارند.

شاید از همین روست که روزنامه "لوبس" در ادامه گزارش خود می نویسد:

"...در جامعه مدرن امروز، صحبت از مدارس خصوصی، بخش فرهیخته و مرفه جامعه است که در آنها والدین خواستار تحصیل فرزندانشان در کلاس‌های ویژه پسران و دختران هستند. امروز شاهد افزایش تعداد کلوپ های ورزشی هستیم که ویژه زنان و ممنوع برای مردان است..."

به نوشته این روزنامه هم اکنون در فرانسه 152 آموزشگاه ویژه دختران و پسران وجود دارد که مدیران آنها جداسازی دختران و پسران را یکی از عوامل موفقیت بیشتر دانش‌آموزان ذکر کرده‌اند.

به نظر می رسد به تدریج جامعه اروپایی به فجایع و معضلاتی که سبک بی بندبارانه زندگی غربی برای آنها به بارآورده، بیشتر واقف شده و تنها راه نجات فرزندان از باتلاقی که اینک انسان غربی در آن گرفتار است را روی آوردن به نوعی سبک زندگی می داند که سالها با عناوین تبعیض جنسیتی و خشونت و عقب ماندگی و ... وی را از آن ترسانده بودند.

 


/ 0 نظر / 215 بازدید