دومی ها ، سومین قسمت مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان"

 

 چه کسانی کمپانی های هالیوود را تاسیس کردند؟ 

"دومی ها" عنوان سومین قسمت مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" است که در ساعات 12/45 و 19/45 دوشنبه 22 خرداد از شبکه خبر پخش خواهد شد.

در این قسمت به مهاجرت اشراف یهود به قاره آمریکا در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم ، تاثیر آنها برجامعه پیورتانیستی قاره نو و تاسیس هالیوود برای در اختیار گرفتن انحصار سینما در کنار انحصارات اقتصادی و سیاسی و تسلیحاتی پرداخته می شود.

به نمایش درآمدن اسناد و مدارک مستند از کتب "دایره المعارف یهود ، "تاریخ تمدن " ویل دورانت و "یک تاریخ مردم یهود" نوشته "اچ اچ بن ساسون" از انتشارات دانشگاه هاروارد در سال 1976 ،  مبنی بر طراحی و تامین هزینه های سفر اکتشافی کریستف کلمب و همراهانش از سوی کانون های پنهان اشراف یهود در اروپا و همچنین اصلیت کلمب که در زمره یهودیان مخفی ( مارانوها ) بود ، برای نخستین بار پروژه تسخیر قاره نو را به عنوان طرحی از یافتن سرزمین موعود و ماموریت آخرالزمانی ایالات متحده آمریکا نمایان خواهد ساخت.

نمایش فیلم ها و تصاویر مستند از نخستین روزهای هالیوود، موقعیت بنیانگذاران آن(که مغول های هالیوود نامیده شدند)، پیش از تاسیس کمپانی های هالیوود و تولد نخستین ژانرهای سینمایی پس از وسترن (که در قسمت پیشین حکایتش گفته شد) یعنی Science Fiction یا همان علمی تخیلی و گنگستری از دیگر بخش های قسمت سوم مجموعه "...واینک آخرالزمان" خواهد بود که کارشناسانی همچون سید هاشم میرلوحی ، ریچارد کازارسکی و جیم هوبرمن با اظهارات خود ، به تحلیل آن خواهند نشست.

همچنین در این قسمت برای مصادیق مباحث مطرح شده ، صحنه هایی از فیلم های "ویلن زن روی بام" (نورمن جویسون- 1972)، "بتمن آغاز می کند"(کریستوفر نولان-2006)، " صورت زخمی " (هاوارد هاکس-1932)، "سزار کوچک "(مروین لروی-1931)، "تسخیر ناپذیران"(برایان دی پالما-1987)، "1492: فتح بهشت" (ریدلی اسکات – 1992) و "پدرخوانده 2" (فرانسیس فورد کاپولا" -1974) به نمایش درخواهد آمد.

مجموعه "...واینک آخرالزمان" در 30 قسمت به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی توسط رضا جعفریان برای گروه سیاسی شبکه خبر تهیه شده است.

/ 0 نظر / 205 بازدید