از شبکه دوم سیما پخش می شود

"آب در هاون" ؛ حکایت آخرین سالهای رژیم شاه

 

 

 

سالهای پایانی رژیم پهلوی و موضع گیری ها و اقدامات قدرت های سلطه گر جهانی در حفظ و حراست از بقای آن ، از جمله نقاط حساس تاریخ معاصر ایران است که تقریبا  از یک پژوهش بی طرفانه و ارائه مستندات معتبر محروم شده و غالبا در هیاهو و پروپاگاندای رسانه های زنجیره ای دنیای غرب ، در غباری از تردید و شبه افکنی پنهان مانده است.

مجموعه مستند- داستانی  "آب در هاون" تلاش دارد تا براساس مدارک و اسناد و شواهد معتبر داخلی و خارجی ( از جمله اسناد وزارت امور خارجه آمریکا و  سازمان جاسوسی انگلیس) به دوران حساس و تاریخی سالهای 1355 تا 1357 در این سرزمین بپردازد و آنچه را که امپریالیسم شرق و غرب در طول این سالها در حمایت از رژیم سلطنتی شاه انجام دادند ، در کادر دوربین قرار دهد.

مجموعه مستند- داستانی "آب در هاون" در 5 قسمت 30 دقیقه ای به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی توسط رضا جعفریان برای گروه مستند شبکه دوم سیما تهیه شده که در ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی از این شبکه پخش خواهد شد.

این مجموعه از ساختاری ترکیبی ( نمایشی و مستند) برخوردار بوده و ضمن اینکه در ابتدای هر قسمت یک قطعه نمایشی دررابطه با موضوع مربوط به آن قسمت ، پخش خواهد شد ، با تصاویر و اسناد مکتوب و همچنین فیلم های مستند از سالهای آخر رژیم شاه به تحرکات حکومت هایی همچون آمریکا و انگلیس و اسراییل در پشتیبانی از اقدامات سرکوبگرانه رژیم دست نشانده شان در ایران پرداخته می شود.

در کنار این بخش های مستند و داستانی ، کارشناسانی همچون دکتر علی اکبر ولایتی ، حجت الاسلام دکتر سید حمید روحانی ، دکتر موسی حقانی ، دکتر صادق طباطبایی ، سید مصطفی تقوی ، دکتر حسین شمسایی و دکتر ناصر میناچی به تحلیل و بررسی و همچنین بازگویی خاطراتشان از سالهای پایانی حکومت پهلوی و نقش نیروهای خارجی در تاسیس و حفظ حکومت فوق می پردازند.

همچنین در بخش های نمایشی این مجموعه ، بازیگرانی مانند کاظم افرندنیا ، خسرو فرخزادی ، محمد ابهری ، حسین توشه ، مهرداد فلاحتگر ، شهریار فخار و افشین آذر هوش به ایفای نقش می پردازند.

مجموعه مستند – داستانی "آب در هاون" از تاریخ 12 تا 16 بهمن ، هر روز ساعت 15/18 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

  

/ 1 نظر / 194 بازدید
گروه نویسندگان

بنام خدا. در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر راه اندازی کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی به میدان آمده ایم. امید است با لینک کردن و ارتباط با این پایگاه، ما را در انجام وظایف محوله یاری نمایید.hamandishi.net