بنیامین نتانیاهو: با سریال های آمریکایی به ایران حمله کنید

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر فعلی اسراییل، در سالگرد واقعه 11 سپتامبر در جمع اعضا و کارشناسان کمیته صلح آمریکایی (یکی از مراکز طراحی استراتژیک ایالات متحده آمریکا) طی سخنانی گفت که آمریکا بایستی برای جلوگیری از رخداد وقایعی مانند 11 سپتامبر، به ایران و عراق حمله کرده و رژیم های این دو کشور را سرنگون سازد.

نتانیاهو برای حمله به عراق و ایران و سرنگونی رژیم های سیاسی آنها، دو راه حل کاملا متفاوت پیشنهاد داد. او گفت برای سرنگونی رژیم صدام، بایستی به عراق حمله نظامی کرد و صدام را ساقط کرد.

این سخنان حدود 6 ماه قبل از حمله نظامی آمریکا و متحدانش به عراق بیان شده بود.ایالات متحده آمریکا و متحدانش، در آوریل 2003 به عراق هجوم نظامی برده و رژیم صدام را سرنگون ساختند.

اما بنیامین نتانیاهو برای ایران به دلیل وجود صدها هزار دیش ماهواره و فضای باز اینترنتی، پخش برنامه های تلویزیونی مانند سریال های شبکه فاکس همچون "ساختمان مل رُز" و "بورلی هیلز" را راه حل سرنگونی نظام سیاسی ایران دانست. نتانیاهو معتقد است که از این طریق می توان برروی اذهان جوانان تاثیر گذارد و آنها را مسحور زرق و برق ها و لباس های شیک و ساختمان ها و اتومبیل های گرانقیمت و استخرهای مختلط و ... کرد که در این گونه فیلم و سریال ها نمایش داده می شود تا در زندگی شان اختلال بوجود آمده و به مخالفت با حکومت دست بزنند.

شواهد نشان می دهد که از همان سال 2003، شبکه های مختلف ماهواره ای فارسی زبان مانند: "فارسی وان"، "ام بی سی پرشین"، "من و تو"، "بی بی سی فارسی"، "جم" و ... با بودجه های کلان ایجاد شده و به پخش برنامه ها و سریال هایی از همان نوع مورد نظر نتانیاهو پرداختند و همچنین به دنبال آنها، حجم عظیم فضاهای مجازی و شبکه های اینترنتی، به تبلیغات وسیع و گسترده برای شایعات و تحریفات و سبک زندگی غربی اقدام کردند که در این روزها، اوج فعالیت آنها را در این جهت شاهد هستیم.

لازم به ذکر است که بنیامین نتانیاهو در زمان ایراد سخنرانی یاد شده، پس از یک دوره نخست وزیری در سالهای 1996 تا 1999، در این پست قرار نداشت ولی مجددا از آوریل 2009 به نخست وزیری اسراییل رسید و اخیرا یازدهمین سال آن را شروع کرد.

 


/ 0 نظر / 49 بازدید