مرگ بر آمریکا یعنی چی ؟- 3

شرح عکس: جنازه های سوخته مردم توکیو پس از بمباران 10 مارس 1945 توسط هواپیماهای آمریکایی


بمباران توکیو : 200 هزار نفر در آتش سوختند

 

در فوریه 1945 بمباران توکیو آغاز شد و تعداد 174 عدد بمب‌افکن B-29، بمب های آتش زا را بر فراز توکیو رها ساخته و 3 کیلومتر مربع از این شهر را ویران کردند. در تاریخ 9 و 10 مارس 1945 ، 346 بمب افکن B-29 به توکیو حمله کردند که 279 فروند از آنها 1700 تن بمب آتش‌زا حمل می کردند. در ساخت این بمب‌ها از فسفر سفید، کلورین، ناپالم و ترمیت استفاده شده بود که موجب می‌شد پس از اصابت حریق وسیعی ایجاد شود.

حملات هوایی 9 و 10 مارس از جمله ویران‌کننده‌ترین حملات هوایی تاریخ به شمار می‌آیند. در این حملات حدود 41 کیلومتر مربع از شهر توکیو شامل 286،358 ساختمان ویران شد. آتش نشانی توکیو تخمین زد در اثر این بمباران ، 197000 نفر کشته و 125،000 نفر زخمی شده اند.

در واقع در بمباران ۱۰ مارس توکیو ، آمریکا یک شبه حدود دویست هزار نفر را کشت. ژنرال رابرت مک نامارا که در آن زمان از فرماندهان نیروی هوایی ایالات متحده بود و در پایان جنگ نیز مدال افتخار دریافت کرد در فیلم مستند " مهِ جنگ: یازده درس از زندگی رابرت اس. مک‌نامارا" ساخته ارول موریس که در سال 2003 جایزه اسکار هم دریافت کرد، در باره بمباران توکیو می گوید:

"... این قطعا یک جنایت جنگی بود و مسئولان آمریکایی می بایست به خاطر این جنایت جنگی در یک دادگاه بین المللی محاکمه می شدند. آنها می دانستند خانه های توکیو از چوب ساخته شده و اصلا، توکیو یک شهر چوبی است و تنها بمبی که می توانست آن شهر چوبی را به ویرانی کامل بکشاند بمب های آتش زای ناپالم بودند که به چوب ها چسبیده و همه را می سوزاندند. آنها در یک روز همه مردم توکیو را در آتش زنده زنده کباب کردند. این از جنایت اتمی هیروشیما و ناکازاکی هم دردناک تر بود. همه سوختند، همه ...."

 

صبح روشن توکیو ناگهان به خون شد . هواپیماهای آمریکایی یک شب تا صبح هرچه بمب داشتند بر سر مردم بی دفاع و غیر نظامی توکیو ریختند. صبح فردا فقط 200 هزار جنازه سوخته مانده بود و یک زمین تقریبا مسطح که شب قبل ده ها هزار خانه داشت. بمباران توکیو با بمب های آتش زای ناپالم توسط بمب افکنهای B29- آمریکایی در دهم مارس سال ۱۹۴۵ میلادی انجام شد…

در واقع بمباران شهر توكیو پایتخت ژاپن با بمب آتش زا (Incendiary Bomb) از نیمه شب نهم مارس ۱۹۴۵ آغاز شد و بامداد دهم مارس (۲۰ اسفند) پایان یافت. در بمباران ۱۰ مارس، ۳۳۴ بمب افكن سنگین «بی ـ ۲۹» معروف به «دژ پرنده» ساخت كارخانه های بوئینگ شركت داشتند.

 

هدف دولت آمریكا از این بمباران نه تنها تضعیف روحیه ژاپنی ها بلكه نابودی مردم این کشور بود. بمباران عمدتا در طرفین و امتداد رودخانه «سومیدا Sumida» كه از توكیو می گذرد صورت گرفت كه این بخش مسکونی توکیو کاملا نابود شد. بمب هایی كه بكار می رفت پس از اصابت به هدف تولید شعله می كرد و حریق وسیع بوجود می آورد. در ساخت این بمب ها؛ فسفور سفید، كلورین، ناپالم و ترمیت بكار رفته بود.

با وجود این تلفات و ویرانی سنگین، دولت آمریكا درست پنج ماه بعد، در بمباران ژاپن از بمب اتمی استفاده كرد كه تلفات وارده از آن هم معادل بمباران توكیو با بمب آتش زا بود.

نکته مهم در ماجرای بمباران بزرگ توکیو و بمباران‌های روز ۱۰ مارس، ۱۳ آوریل، ۱۵ آوریل، ۲۴ می، ۲۵ تا ۲۶ می این است که تلاش های روزنامه های نیابتی آمریکایی و خود باخته های غرب گرا در برخی رسانه های ژاپن کار را به جایی رساند که مردم ژاپن در سال ۲۰۱۵ آن کشتار و قتل عام شیطانی را کاری درست دانسته که آمریکا به عنوان تنبیه ژاپنی ها علیه آنها انجام داده است.

این نشانه اوج استحاله فرهنگی است که در طول سی سال در ذهن ژاپنی‌ها به وسیله رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی طرفدار آمریکا کاشته شده است…


/ 0 نظر / 70 بازدید