سرنگونی پهباد آمریکایی؛موج شادی درشبکه های اجتماعی عربی

سرنگونی پهباد فوق پیشرفته و گرانقیمت آمریکایی توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، علاوه بر نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی در دفاع قاطع از مرزهای خود و سرزمین ایران، فراتر از ایرانی ها، دل بسیاری از مسلمانان و آزادیخواهان جهان را شاد کرد. طرفه این که این شادی به اردوگاه مخالفان سیاست های ایران نیز رسید و آنان که سالها در برابر قدرت جعلی آمریکا تحقیر شده بوده و رنج این تحقیر را تحمل می کردند، اینک به خاطر مقاومت و شجاعت یک ملت مستقل و آزاده در برابر این قدرت پوشالی امروز جهان، به وجد آمده و این خوشحالی و سرور را پنهان نکرده و گویی عقده های فروخورده سالیان خود را بیرون می ریزند،  به طور گسترده ای در شبکه های اجتماعی آن را بازتاب دادند.

در این باره بی بی سی گزارشی از این سرور و شادی اعراب مخالف ایران در شبکه های اجتماعی و مجازی تهیه کرده که ملاحظه بخشی از آن خالی از لطف نیست:

ساقط شدن پهباد نظامی آمریکا توسط ایران در شبکه های اجتماعی، احساسات ضد آمریکایی کاربران عرب را چنان نوازش داده که حتی سرسخت ترین دشمنان ایران در فضای مجازی هم دونالد ترامپ و حاکمان عرب هم پیمان او را تحقیر کرده اند!

ضاحی خلفان تمیم، معاون پلیس دوبی که در فضای مجازی بسیار پرآوازه است، خطاب به ترامپ توییت کرده :

"ترامپ ادعا کرده که سقوط پهباد آمریکایی توسط ایران، یک اشتباه و خطای فردی بوده و از عمد صورت نگرفته است...

عزیزم! وقتی نمی تونی کاری بکنی، بهتره هیچی نگی!!"

دکتر فیصل قاسم، مجری به شدت ضد ایرانی تلویزیون الجزیره در صفحه خود که مدعی است حدود 5 میلیون بازدید کننده دارد، توییت کرده:

"... ایران، هواپیمای جاسوسی آمریکا را سرنگون کرد. آیا آمریکا جواب می دهد؟ آمریکا جرآت نمی کند پاسخ بدهد، فوقش ترامپ برای اینکه خشم خود را بخواباند، یک توییت آتشین بگذارد"!!

بسام جعاره از چهره های شاخص مخالفان سوری از قول ترامپ به طنز نوشته:

"... ترامپ : حالا که ایران هواپیمای نظامی آمریکا را ساقط کرد، ما هم ایران را با دهها توییت قاره پیما بمباران می کنیم"!!!

بی بی سی در انتهای گزارش خود می گوید:

"بازار ریشخند ترامپ را هر دو طرف هوادار و مخالف ایران داغ کرده اند"

/ 0 نظر / 624 بازدید