مستغاثی دات کام

 
آرماگدون در "...و اینک آخرالزمان"
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٧ تیر ۱۳٩۱
 

سرمایه گذاری هالیوود برای فاجعه ضد بشری

 

"آرماگدون" عنوان قسمت 29 از مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" است که ساعات 12/45 ، 19/45 و 22/35 شنبه 17 تیرماه از شبکه خبر پخش می شود.

در کتب و اسناد منتشره آمده است که بنا بر اعتقاد صهیونیست ها ، با آغاز هزاره جدید و عبور از برج حوت (ماهی) به برج حمل (سطل) ، زمان اقدام برای فراهم آوردن زمینه های ظهور مسیح موعودشان فراهم آمده  است. به عبارت دیگر آنان براین باورند که جهان به آرماگدون و آخرالزمان مورد نظر مسیحیان و یهودیان صهیونست بسیار نزدیک شده و حالا نوبت عمل فرا رسیده است. اگرچه صهیونیست ها ، دیرزمانی است که عملیات خویش را برای روز موعود  "آرماگدون" شروع کرده اند.

اونجلیست‌ها (مسیحیان صهیونیست ) براین باورند که مسیح (ع) دوباره ظهور می‌کند و در آخرالزمان جنگ و ویرانی بزرگی  با نام آرماگدون اتفاق خواهد افتاد و بعد از این ویرانی هزاره خوشبختی برای آنها آغاز خواهد شد.

براساس آمار، چهل درصد از آمریکاییان معتقد به آرماگدون هستند. "رونالد ریگان" یکی از روسای جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا درباره‌ی نبرد آرماگدون گفته بود: "آرزو دارم که خداوند به من عنایت کند تا زمینه‌ی نبرد آرماگدون را فراهم سازم تا بدان وسیله در این نبرد شرکت کنم و مشیت و خواست الهی را به صورت اجرا بگذارم و باعث بازگشت دوباره‌ی مسیح بشوم."

و این آرماگدون در بسیاری از فیلم های امروز سینمای هالیوود به وضوح به تصویر کشیده شده است. براساس متون عهد عتیق مثل سفر دانیال و حزقیال نبی و همچنین تحریفاتی که به عهد جدید تحت عنوان مکاشفات یوحنا تحمیل گردید ، درباره نشانه های آخرالزمان ، فیلم های متعددی طراحی شد که یکی از آنها "طالع نحس 666 " بود. فیلمی که در سال 2006 به اکران عمومی درآمد.

همچنین غرب برای توجیه شکست های خود ، ساخت یک سری فیلم های پست آپوکالیپتیک یا پسا آخرالزمانی را در دستور کار هالیوود قرار داد که در این گونه فیلم ها ، گویا فاجعه آخرالزمان اتفاق افتاده و موجودات شرور حاکم هستند اما معدود پیروان مسیح یا منجی برای زمینه سازی ظهور او در تلاش خستگی ناپذیری به سر می برند. از جمله این آثار می توان به فیلم هایی مانند "جاده"ساخته جان هلیکوت اشاره نمود که مسئله حفاظت از آخرین منجی را مطرح می سازد. آخرین منجی که در قد و قواره یک پسربچه ظهور کرده است.

در این قسمت از مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" ، بخش هایی از فیلم های "Dune" ( دیوید لینچ- 1984) ، "آگاهی" (الکساندر پرویانس-2009) ، "طالع نحس 666" (جان مور-2006) ، "امگا کد2:مگی دو" (برایان ترانچارد اسمیت-2001) ، "جاده"(جان هلیکوت-2010) و "کتاب ایلای"(برادران هیوز-2010) به نمایش درمی آید.

از جمله تصاویر منحصر به فردی که در این قسمت پخش مس شود ، بخشی از سخنرانی های جنگ طلبانه جری فالول و هال لیندسی ( از رهبران اوانجلیست یعنی مسحیان صهیونیست ) است که صریحا بر طبل جنگ آخرالزمان می گویند و دنیا را به یک جنگ اتمی تهدید می کنند.

مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی توسط رضا جعفریان در 30 فسمت برای گروه سیاسی شبکه خبر تهیه شده است.