مستغاثی دات کام

 
وعده های هزاره سوم در "...و اینک آخرالزمان"
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ۱٢:٢٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٢ تیر ۱۳٩۱
 

آرایش آخرالزمانی هالیوود

 

صحنه ای از فیلم "اسپایدرمن" که در آن شخصیت اصلی برای تارتنیدن ، دست های خود را به صورت علامت شیطان پرستی ( کله شاخدار ) در آورده است

 

"آرایش آخرالزمانی هالیوود" عنوان قسمت 24 از مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" است که ساعات 12/45 ، 19/45 و 22/35 دوشنبه 12 تیرماه از شبکه خبر پخش می شود.

 آغاز هزاره سوم برای تئوری پردازان غرب صلیبی/صهیونی از اهمیت خاصی برخوردار بود. قرار بود آغاز این هزاره با تحولات مهم و اساسی برای امپراتوری جهانی صهیونیسم همراه باشد ، قرار بود جنگ آخرالزمانی که حدود 10 قرن برایش برنامه ریزی شده بود ، در این آغاز اتفاق بیفتد ، قرار بود ارتش صلیبی برسپاهیان ضد مسیح ( که در واقع همان مسلمانان معرفی شده بودند) پیروز شده و هزاره به اصطلاح خوشبختی آنها با ظهور مسیح موعودشان شروع شود ، قرار بود ...

اما نشد آنچه می خواستند ، چرا که خواست و تقدیر الهی نبود ، چرا که اراده الهی بر پیروزی مستضعفان و ظهور امام عصر (عج) و برقراری دولت کریمه استوار است. اما به هرحال کانون های صهیونی همه تلاش خود را به کار بستند و در راس آنها این هالیوود بودکه درعرصه آماده سازی اذهان برای نبرد آرماگدون می تاخت و پی در پی اقسام رنگارنگی از منجی را در قالب قهرمان و مسیح و کرایست در فیلم هایش به مخاطبان خود القاء می نمود.

این سیر شگفت انگیز تولید آثار آخرالزمانی در هالیوود بدان حد بود که در همان سالها یکی از منتقدین سینمایی این تعبیر را به کار گرفت که : "سینمای غرب آرایش اخرالزمانی گرفته است" و فیلمساز شناخته شده ای مانند تیم برتن به عنوان تهیه کننده انیمیشن "9" در مصاحبه ای به مناسبت نمایش عمومی آن به طعنه گفت که این فیلم از صدهزار فیلم آخرالزمانی که در هالیوود ساخته شده، بهتراست! این طعنه تیم برتن بیش از هر موضوعی به خیل آثار آخرالزمانی اشاره داشت که محصولات کمپانی های هالیوودی را دربرگرفته است بدان حد که دیگر نمی توان به سان برخی ، چشم های خود را بست و همه چیز را به سرگرمی و اقتصاد و گیشه و فروش این فیلم ها نسبت داد، در حالی که براساس آمار موجود ، کمتر از 10 درصد این گونه فیلم ها از فروش قابل توجهی در جدول اکران آمریکا برخوردارند!!

تصاویر یابخش هایی ازفیلم های"مردان ایکس"،"بچه های جاسوس"،"قطب نمای طلایی"، "ترانسفورمرز"، "دزدان دریای کاراییب"،"هل بوی" ،"شیطان ساکن"، "اسپایدرمن"، "مرد آهنی"، "4 شگفت انگیز" ،"سوپرمن"، "بتمن آغاز می کند"، "شوالیه تاریکی" ،"کازینو رویال"،"کوانتوم آرامش"، "سرباز جهانی" ، "دروازه ستاره ای"، "روز استقلال"، "گودزیلا" ، "روز بعد از فردا" ، "10000 سال قبل از میلاد"  و بالاخره "2012" همچنین انیمیشن های "وال ای"، "9"، "هورتون"،"پاندای کونگ فو کار"، "ماداگاسکار" و ...در این قسمت از مجموعه "...و اینک آخرالزمان" به عنوان مصداق بحث های انجام شده ، پخش می شود و سید محمد حسینی ، سید هاشم قاسمی و پیام فضلی نژاد هم به اظهار نظر می پردازند.

مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی توسط رضا جعفریان در 30 قسمت برای گروه سیاسی شبکه خبر تهیه شده است.