مستغاثی دات کام

 
منجی های آخرالزمانی در "...و اینک آخرالزمان"
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳٩۱
 

 

آخرالزمان در هالیوود جدید

 

"منجی های آخرالزمانی" عنوان قسمت بیست و سوم از مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" است که ساعات 12/45 ، 19/45 و 22/35 یکشنبه 11 تیرماه از شبکه خبر پخش می شود.

در این قسمت به کاراکترها و قصه ها و ماجراهایی پرداخته می شود که دستمایه هالیوود  پس از آغاز هزاره سوم ، برای عرضه در عرصه سینمای آخرالزمانی قرار گرفت..

در واقع روند ساخت فیلم های متعلق به  سینمای آخرالزمانی با ورود به قرن بیست و یکم و هزاره سوم میلادی بخش اعظم تولیدات سینمای غرب و به خصوص هالیوود را در برگرفت.خیل عظیمی از فیلم ها در ژانرها و سبک های مختلف اعم از علمی/تخیلی، ملودرام، هراس، حادثه ای، پلیسی و حتی انیمیشن به نمایش آخرالزمان و آپوکالیپس پرداختند.

برخی از این کاراکترها و داستان ها در سالهای پیش از شروع هزاره ، در قالب فیلم ها و محصولاتی برپرده سینماها رفته بودند ، همچون ماتریکس ، جنگ های ستاره ای ، ترمیناتور ، مومیایی و ...که قسمت های بعدی آنها به صورت مسلسل وار جلوی دوربین رفت و پرده سینماها را به اشغال خود درآورد. اما دراین غوغای سینمای آخرالزمانی، مجموعه ها وکاراکترهای تازه ای نیز به میدان آمدند که در سطح وسیعی  سالن های سینما را در طول دهه نخست هزاره سوم میلادی اشغال کردند و اندیشه های آخرالزمانی و منجی گرایی غرب را در سطح وسیعی بسط دادند ، مانند "هری پاتر " ، "ارباب حلقه ها" ، "نارنیا" و ...

در این قسمت از مجموعه مستند "...واینک آخرالزمان" شاهد نمایش بخش هایی از فیلم های "ماتریکس" ، "جنگ های ستاره ای" ، ترمیناتور 4" ، "مومیایی 3" ، "بیگانه" ، "هرکول" ، "ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین" ، "هالک" ، " اسپایدرمن" ، "ارباب حلقه ها" ، سری "هری پاتر" و "نارنیا" خواهیم بود و کارشناسانی مثل نصرت الله تابش ، فرانچسکو کاندونی ، پیام فضلی نژاد ، سید محمد حسینی ، محمد حسین فرج نژاد و دکتر مجید شاه حسینی به اظهار نظر خواهند پرداخت.

مجموعه مستند "...و اینک آخرالزمان" به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی توسط رضا جعفریان در 30 قسمت برای گروه سیاسی شبکه خبر تهیه شده است.