مستغاثی دات کام

 
نمایش جهانی راز آرماگدون 4
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٠
 

 

پروژه اشباح روی آنتن شبکه جهانی جام جم

 

چندی است که مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" از 3 کانال شبکه جهانی جام جم برای فارسی زبانان سراسر جهان پخش می شود. این مجموعه که در 26 قسمت طی سالهای 1387 تا 1389 در گروه سیاسی شبکه خبر  تهیه و تولید گردید، از 13 آذرماه  تا 11 بهمن 1389 از همین شبکه به نمایش درآمد و در اسفند ماه همین سال از شبکه نامبرده بازپخش گردید.

مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" که به دنبال 3 سری قبلی این مجموعه جلوی دوربین رفت ، 3 مقوله مختلف و در عین حال مرتبط را زیر ذره بین خود برد و براساس اسناد و مدارک و شواهد معتبر تاریخی ( که از منابع گوناگون اسنادی داخلی و خارجی بدست آمده بود) به جریانات پنهان و پشت پرده این موضوعات طی حداقل یکصد سال اخیر پرداخت:

نفوذ کانون های صهیونی در دانشگاهها  و تدوین  و ارائه دروس علوم انسانی غربی ، برپایی رسانه های مختلف دیداری و شنیداری ( اعم از مطبوعات و رادیو و تلویزیون و سینما و اینترنت و بازی های رایانه ای) و فرقه سازی ( از بهاییت و وهابیت تا شبه عرفان های نوپدید) 3 محور اصلی بحث های این مجموعه را تشکیل می داد که با استفاده از فیلم ها و تصاویر منحصر به فرد و اسناد افشاء نشده ای که برای نخستین بار در مقابل دوربین تلویزیون قرار می گرفت ، در برابر چشم مخاطب قرار گرفت.

استقبال محافل آکادمیک علمی ، تحقیقاتی ، پژوهشی و دانشجویی در داخل و خارج کشور از این مجموعه حیرت انگیز بود ، چنانچه علاوه بر قرار گرفتن بخش های ویدئویی این مجموعه با زیر نویس انگلیسی در وب سایت هایی مانند memri tv ، AOL ،  Youtube ، facebook ، twitter ، Daily motion و هزاران لینک از وب سایت ها و وبلاگ های مختلف ، بسیاری از مراکز دانتشگاهی و علمی و فرهنگی داخل کشور نیز از آن استقبال نموده و کارشناسان بین المللی همچون استفن شوارتز در مجله معتبر "ویکلی استاندارد" نیز درباره اش مقالات مفصلی نوشتند.

اینک بنابرهمین استقبال ، شبکه جهانی جام جم ، اقدام به پخش مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" از هر 3 شبکه خود نموده است. براساس اطلاع رسیده ، این مجموعه در بسته های 30 دقیقه ای ( هر دو قسمت در یک برنامه قرار گرفته است) روزهای دوشنبه هر هفته ساعت 45/16 از جام جم یک ( که برای اروپا پخش می شود) ، ساعت 15/00 از  جام جم دو ( که قاره آمریکا را پوشش می دهد) و ساعت 45/10 از جام جم 3 ( که استرالیا و شرق آسیا را زیر پوشش خود دارد) به نمایش در می آید.

دوشنبه این هفته (27 تیرماه) قسمت های 11 و 12 مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" از شبکه جهانی جام جم پخش می شود که درباره BBC و تاریخچه آن ، گذشته  تلویزیون در ایران ، طرح های راه اندازی شبکه هایی مانند VOA و دیگر شبکه های رادیو تلویزیونی خارج کشور از جمله مباحثی است که در این قسمت ها مورد بررسی قرار می گیرد.

مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" در 26 قسمت 15 دقیقه ای توسط سعید مستغاثی نوشته و کارگردانی شده و رضا جعفریان آن را برای گروه سیاسی شبکه خبر تهیه کرده است.