مستغاثی دات کام

 
قسمت اول "اشغال" روی آنتن تلویزیون
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٤ تیر ۱۳٩٠
 

 

ریشه های اشغال در تاریخ معاصر

 

"ریشه ها" عنوان قسمت اول مجموعه مستند "اشغال" است که روزهای شنبه و یکشنبه 4 و 5 تیرماه از شبکه خبر پخش می شود. در این قسمت به ریشه های تاریخی و ایدئولوژیک  مقوله اشغال سرزمین های دیگر به مثابه یکی از مذموم ترین جنایات تاریخ بشریت پرداخته می شود و سپس زمینه های آن در تاریخ معاصر ایران مورد بررسی قرار می گیرد. از همان زمانی که کانون های جهان وطن صهیونی  با سرمایه یهودیان مخفی ( مارانوها) گروهی از دزدان دریایی پرتغالی را به فرماندهی آلفونسو آلبوکرک روانه خلیج فارس کردند تا در کنار سایر توطئه هایی که جهت مضمحل ساختن امپراتوری صفویه به عنوان یک مرکز تمدن قدرتمند اسلامی به کار گرفته بودند ( همچون گسیل داشتن  مستشرقین و مستبشرین و مستشاران خارجی به دربار صفوی و نفوذ درون جامعه اسلامی جهت  جداسازی حوزه های دینی از مراکز علمی و در نتیجه منزوی ساختن آنها) ، از نظر نظامی نیز جنوب ایران و جزایر خلیج فارس را مورد تهاجم قرار دهند.

در این قسمت همچنین اسناد معتبر و تصاویر مستندی به نمایش در می آید که نقش کانون های صهیونی را در برپاکردن دو جنگ جهانی اول و دوم ثابت می نماید. نقشی فراتر از آنچه تاکنون در تواریخ رسمی القاء شده که مثلا باعث و بانی جنگ اول جهانی ، ترور ولیعهد اتریش در صربستان بوده و یا لشکر کشی هیتلر به لهستان ، کبریت جنگ دوم جهانی را شعله ور ساخته است.

اما این سوال وجود دارد که علت العلل همه این قشون کشی ها و  جنایات و نسل کشی ها کجاست و چگونه است که پس از پایان قرون وسطی و بعد از آغاز عصر رنسانس و برپایی جنبش هایی همچون روشنگری و اصلاح دینی و پروتستانتیزم در غرب و آنهمه ادعای شکوفایی روشنفکری و دمکراسی و تدوین انواع و اقسام معاهده ها و منشورها و لوایح به اصطلاح حقوق بشری ، پدیده نفرت انگیز اشغال توسط  همان غرب مدعی روشنگری و روشنفکری و حقوق بشر ، گستره شگفت آوری می یابد؟

شاید از آن رو که غرب جدید پس از رنسانس اگرچه ادعای اصلاح دینی و روشنگری داشت اما با سرلوحه قراردادن آرمان های صلیبی/ صهیونی ، توسعه طلبی و استعمارگری خود را آغاز کرد. با نفوذ اشرار و اشراف یهود به دربارهای اروپا و گسترش پروتستانتیزم ، تمدن جدید غرب بر اساس آنچه زمینه سازی بازگشت مسیح موعود القاء شده بود ، شکل گرفت که برپایه آن می بایست قوم یهود به سرزمین فلسطین کوچانده شده ، اسراییل بزرگ برپا شود و صلیبیون به اقصی نقاط جهان لشکر کشی کنند تا سپاه ضد مسیح یا آنتی کرایست را تهدید کرده و سرانجام در نبرد آخرالزمانی آرماگدون ، تیر خلاص را برآن وارد سازند.

از اینجا بود که بسیاری از فجایع تاریخ بشری شکل گرفت ، کشتی های جنگی پرتقال واسپانیا و انگلیس با غارتگران صلیبی خود از یک سو عازم قاره نو شدند تا شاید سرزمین موعود خویش را در آن بیابند و یا پایگاه و مرکزی برای انجام ماموریت های آخرالزمانی غرب جدید فراهم آورند و از سوی دیگر راهی آسیا و آفریقا گشتند تا با اشغال سرزمین های آن ، طرح حکومت جهانی صهیون را عملی سازند.

از اینجا بود که پدیده مذموم استعمار شکل گرفت و قتل و غارت ملل دیگر در دستور کار قرار داده شد ، از اینجا بود که تجارت کثیف برده شروع شد( به برده کشاندن سیاه پوستانی که اغلب مسلمان بودند) ، تجارتی که بنا برآمار مورخان غربی ، حدود 200 میلیون قربانی گرفت . از اینجا بود که قاچاق تریاک و الماس برای نابودی جسمی و روانی مردم سرزمین های هدف و غارت ثروت ملی شان آغاز گشت . از اینجا بود که قتل عام بومیان و سرخپوستان آمریکا تحت عنوان "دفع شر کنعانیان" صورت پذیرفت.

و با همین مقصد و هدف بود که جنگ های جهانی اول و دوم توسط کانون های صهیونی طراحی شد. امروزه دیگر اسناد و مدارک معتبر حاکی از آن است که آغاز جنگ جهانی اول به دلائلی فراتر از ترور ولیعهد اتریش بستگی داشت ترور وی که توسط عوامل تشکیلات فراماسونری انجام گرفت در واقع تنها کبریتی به انبار باورت به حساب می آمد. در این اسناد به روشنی اهداف کانون های پنهان صهیونی از برپایی جنگ جهانی اول برای تغییر نقشه خاورمیانه ، نابودی حکومت تزارها و تقسیم امپراتوری عثمانی به کشورهای کوچک تر با حاکمیت عناصر دست نشانده و زمینه چینی برپایی رژیم اسراییل (که 40 سال بعد و پس از جنگ جهانی دوم تحقق یافت) مشاهده می شود. این در حالی است که در تمامی این طرح و برنامه ها ، سرزمین ایران جایگاه خاصی داشته و دارد. سرزمینی که از دیرباز ، شیعه خانه امام زمان (عج) به شمار آمده و مانع نخست در راه تحقق آرمان های آخرالزمانی و صلیبی/صهیونی غرب جدید محسوب گشته است.

از همین رو بود که پس از به راه افتادن قطار استعمار از غرب جدید ، ایران ابتدا مورد هجوم پرتغالیان قرار گرفت و سپس آماج حملات انگلیسی ها واقع شد. دو کشوری که دربارهایشان تیول عناصر پیشانی سفید صهیونیست بود و بودجه هایشان از وام های امپراتوری روچیلد و ساسون و ساموئل تامین می شد.

 

مجموعه مستند "اشغال" در 26 قسمت توسط سعید مستغاثی نوشته و کارگردانی شده و رضا جعفریان آن را برای گروه سیاسی شبکه خبر تهیه کرده است.