مستغاثی دات کام

 
تفکرات اومانیستی سینمای نوین ایران در "راز آرماگدون 4"
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ۱:۳٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۳ دی ۱۳۸٩
 

 

سناریوی روشنفکری

 

"سناریوی روشنفکری" عنوان قسمت هجدهم مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" است که درباره بقای اندیشه های اومانیستی در سینمای پس از انقلاب اسلامی ، ساعات 45/12 ، 45/19 و 45/23 چهارشنبه و پنجشنبه 22 و 23 دی ماه از شبکه خبر سیما پخش می شود.

در چهارمین بخش از قسمت های سینمایی مجموعه "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" به سینمای پس از پیروزی انقلاب اسلامی می رسیم که اگرچه از حضور مستقیم کانون های ماسونی / صهیونی (که پایه های سینمای مبتذل و ضد دینی را  در این سرزمین شکل دادند) به دور بود اما متاسفانه زمینه های تفکرات اومانیستی و سکولاریستی در آن باقی ماند و با وجود پای گرفتن نوعی سینمای ملی و بومی اما تحت عنوان سینمای روشنفکری و جشنواره ای ، مکانی برای سیاه نمایی و خودباختگی اسلاف همان شبه روشنفکرانی گشت که از اوایل دوران قاجار با پرچم فراماسونری سعی در نابود ساختن هویت ایرانی – اسلامی این ملت داشتند.

سمت و سویی که تفکرات القایی برخی جشنواره های خارجی وابسته به کانون های پنهان صهیونی به این بخش از سینمای نوین ایران دادند ، در واقع ادامه همان خشت کجی بود که در سالهای پیش از انقلاب و تحت عنوان سینمای موج نو توسط دربار شاه و دفتر فرح شکل یافته بود. ادامه ای که گویا قرار بوده و هست ، بنیادهای ایدئولوژیک این ملت را هدف قرار دهد. فیلم مستندی از سخنرانی مایکل لدین ( از مسئولین بنیاد صهیونیستی آمریکن اینترپرایز) درباره این دسته از فیلم های ایرانی ، که در قسمت هجدهم مجموعه مستند "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح " با نام "سناریوی روشنفکری" پخش می گردد ، مویدی براین نظریه و ادعا است.

همچنین مستند دیگری از سخنرانی مایکل لدین و سناتور سنتروم ( عضو سنای آمریکا) که در این قسمت به نمایش در می آید ، فیلم ها و مجموعه هایی که در هالیوود علیه اسلام و ایران ساخته می شوند را وسیله ای برای  جنگ نرم علیه انقلاب و نظام اسلامی عنوان می نمایند.

سندی از مسلمانان آمریکا علیه تولید سریال "24" ( که آن را در کلیت ضد اسلام دانسته بودند ) و در 26 بهمن 1383 از صدای آمریکا پخش شد ، از دیگر اسناد منحصر به فرد این قسمت از "راز آرماگدون 4" است.

مجموعه "راز آرماگدون 4: پروژه اشباح" به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی ، توسط رضا جعفریان در 26 قسمت برای گروه سیاسی شبکه خبر سیما تهیه شده است.