مستغاثی دات کام

 
راز آرماگدون 2 در تلویزیون افشا می شود
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ۱٢:٢٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٩ امرداد ۱۳۸۸
 

"ارتش سایه ها"  از اول ماه مبارک رمضان در شبکه خبر سیما

 

 

مجموعه مستند "راز آرماگدون 2 :ارتش سایه ها" از روز شنبه  31 مردادماه  مصادف با اول ماه مبارک رمضان هرشب ساعت 15/21 از شبکه خبر سیما پخش خواهد شد و روز بعد ساعت 45/9 صبح تکرار می شود.

این مجموعه مستند که به نویسندگی و کارگردانی سعید مستغاثی و تهیه کنندگی رضا جعفریان در گروه سیاسی شبکه خبر و در 26 قسمت تولید شده ، به ریشه های تاریخی،  اجتماعی و سیاسی تهاجم فرهنگی غرب صلیبی /صهیونی از 4 قرن پیش پرداخته و براساس اسناد و مدارک معتبر و همچنین نظرات و دیدگاههای کارشناسان و محققان ، روند بسط و تکامل آن در سده های بعدی تا به امروز را در قاب تصویر نشانده است. مقوله "ناتوی فرهنگی" که مهم ترین شاخه تهاجم فوق را در قرن جدید و هزاره سوم تشکیل می دهد و امروزه در آکادمی ها و پژوهشکده های معتبر فرهنگی و آموزشی جهان به شدت مورد توجه قرار گرفته، از دیگر موضوعاتی است که در این مجموعه به تصویر کشیده شده است.

بیش از 30 نفر از اساتید دانشگاه ، پژوهشگران ، محققین و کارشناسان حوزه فرهنگ و تاریخ از جمله پرفسور حامد الگار ، دکتر علی اکبر ولایتی ، دکتر شهریار زرشناس ، دکتر اسماعیل شفیعی سروستانی ، دکتر موسی نجفی ، دکتر هادی افقهی ، دکتر احمد دوست محمدی و ...در قسمت های مختلف مجموعه مستند "راز آرماگدون 2 : ارتش سایه ها" حضور دارند. همچنین  برخی از مراکز پژوهشی و موسسات مطالعاتی و فرهنگی در بخش تحقیقات ، سازندگان این مجموعه را یاری رسانده اند.

کار تحقیق و پژوهش مجموعه مستند "راز آرماگدون 2 : ارتش سایه ها" بعد از موفقیت و استقبال فوق العاده مخاطبان داخلی و خارجی از سری نخست "راز آرماگدون" ( که براساس آمار ثبت شده تنها در حدود 25 هزار وب سایت خارجی درباره آن به اظهار نظر پرداخته یا بخش های مختلف آن را با زیر نویس انگلیسی و آلمانی برروی فضای وب قرار داده بودند)  آغاز گردید ، تصویر برداری آن از اول آبان 1387 کلید خورد و مرحله تدوین همزمان با ادامه تصویربرداری ، از 11 آذرماه شروع شد.

یادآوری می شود سری اول "راز آرماگدون" که به نقش تعیین کننده کانون های صهیونیستی در تاریخ معاصر جهان و ایران می پرداخت و طرح و برنامه های خطرناک این کانون ها برای آینده پشریت را براساس اسناد و مدارک موثق ، در کادر دوربین قرار می داد ، اردیبهشت ، خرداد و تیرماه 1387 از شبکه خبر سیما به روی آنتن رفت و DVD آن نیز در زمستان همین سال از سوی شرکت صوتی تصویری سروش سیما انتشار یافت.