مستغاثی دات کام

 
لینک آرشیو گمشده
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ٢:۳٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٤ تیر ۱۳٩٦
 

آدرس اینترنتی آرشیو مطالب 2 سال گذشته

 

خوشبختانه متوجه شدم علیرغم حذف آرشیو مطالب دو سال گذشته از وبلاگ، اما برخی وب سایت های دیگر این مطالب را به طور کامل و با عکس و تفصیلات ذخیره کرده اند. برای دسترسی علاقمندان به بخشی از آرشیو یاد شده، آدرس اینترنتی یا لینک آنها را به تفکیک تاریخ در زیر قرار می دهم:

http://dowsabels1.rssing.com/chan-2848548/all_p19.html

(از 9 بهمن 1395 تا 17 خرداد 1396)

http://dowsabels1.rssing.com/chan-2848548/all_p18.html

(از 2 آذر 1395 تا 30 دی 1395)

http://dowsabels1.rssing.com/chan-2848548/all_p17.html

(از 20 مهرماه 1395 تا اول آذرماه 1395)

http://dowsabels1.rssing.com/chan-2848548/all_p16.html

(از 25 مرداد 1395 تا 19 مهرماه 1395)

http://dowsabels1.rssing.com/chan-2848548/all_p15.html

(از اول خرداد 1395 تا 20 مرداد 1395)

http://dowsabels1.rssing.com/chan-2848548/all_p14.html

(از 20 بهمن 1394 تا اول خرداد 1395)

http://dowsabels1.rssing.com/chan-2848548/all_p13.html

(از اول آبان 1394 تا 20 بهمن 1394)

http://dowsabels1.rssing.com/chan-2848548/all_p12.html

(از 14 تیرماه 1394 تا 30 مهرماه 1394)

به جز کپی آدرس ها، با کلیک برروی هر بازه تاریخی نیز می توانید به آرشیو آن زمان دست پیدا کنید.

 


 
 
به بهانه ناقص شدن برخی وبلاگ های پرشین بلاگ
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۳ تیر ۱۳٩٦
 

 

 عذر خواهی از دوستان و مخاطبان وبلاگ مستغاثی دات کام

 

اگرچه این عذر خواهی را مدیریت مجموعه پرشین بلاگ به همه کاربران این مجموعه بدهکار است، نه به خاطر اشکالات فنی آن که به هر حال در هر مجموعه ای اتفاق می افتد بلکه به دلیل پروسه ای طولانی که برای رفع آن اتفاق افتاد و هنوز این اشکالات در مورد بسیاری از وبلاگ ها از جمله همین وبلاگ وجود دارد.

متاسفانه علیرغم نامه نگاری های متعدد (ارسال ای میل های مختلف) به همان آدرسی که مدیریت پرشین بلاگ ارائه کرده بود، در طی این مدت یکماه و نیمه، نه تنها هیچ تغییری در ارائه خدمات این مجموعه اتفاق نیفتاد بلکه پس از آنچه رفع اشکالات فنی خواندند، بازهم اشکالات حداقل در وبلاگ هایی مانند وبلاگ حقیر پابرجا بود! یعنی مطالب 2 سال آرشیو این وبلاگ که مجموعه ای از تحقیقات و پژوهش های نگارنده و جمعی از محققان و اساتید حوزه های مختلف این سرزمین بود، همینطور بدون تعارف ناپدید شد!! و بازهم کسی پاسگوی ای میل ها نبود!!! همچنان امکان رویت مطالب جدید نبود. همچنان "ادامه مطلب" نمایش داده نمی شد و همچنان این مطالب از تاریخ شهریور 1394 به قبل نیز به صورت ناقصی نشان داده می شد.

کار دشواری نبود چمدان خود را بستن و از این مجموعه به دیگر مجموعه های وبلاگ نویسی کوچ کردن (همچنانکه زمانی با هک شدن وب سایتی که در اوایل دهه 80 داشتم ناگزیر به این مجموعه آمدم) اما در آن صورت تقریبا تمام آرشیو این 12-13 سال وبلاگ مستغاثی دات کام در پرشین بلاگ از دست می رفت.

به هر حال با راهنمایی برخی دوستان (و نه مدیریت و کارشناسان فنی مجموعه پرشین بلاگ!) با تغییر چندباره قالب وبلاگ لااقل توانستم به صفحه کنونی برسم که بتوانم مطلبی جدید قرار دهم و بتوان آرشیو قبل از شهریور 1394 را رویت کرد! اگرچه همان بخش مهم آرشیو مربوط به شهریور 1394 تا تیرماه 1396 از بین رفت!!

سعیم براین است که مطالب فوق را به نحوی بازیابی کنم و با استفاده از آرشیو شخصی خودم ، مجددا آنها را به مناسبت هایی در وبلاگ قرار دهم.

به نظر می آید در شرایطی که جماعت فضای وب از وبلاگ نویسی دور شده و به سوی کانال ها و شبکه های اجتماعی رانده شده اند (که البته جایگاه خود را در حال و هوای روزمره گی دارد) و در واقع نیروی عظیمی به جای نوشتن و خواندن مطالب جدی تر و پژوهشی تر که بتواند در فضای وب ماندگار شود، در فضایی روزانه و گذرا با بحث های نه چندان قابل تامل و جدی (متاسفانه مطالب کانال ها و شبکه های اجتماعی در فضای وب آرشیو نشده و هیچ موتور جستجویی نمی تواند ردّی از آنها بگیرد!) حفظ وبلاگ ها و سایت های اینترنتی می تواند به ارائه و اشاعه مطالب و بحث های جدی و ماندگار و قابل پی گیری کمک نماید.

به آن امید که دوستان شبکه های اجتماعی با حفظ موقعیت های خود، مجددا به فضای وبلاگ ها و وب سایت ها بازگردند.


 
 
به بهانه حضور سازمان مجاهدین خلق در قلب امپریالیسم!
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ۱:٠۳ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٠ تیر ۱۳٩٦
 

چه کسی از امپریالیسم می ترسد ؟

 

 

می گفتند ما ضد امپریالیست ترین نیروی مبارز تاریخ ایران هستیم و هیچکس جز ما نمی تواند مبارزه ای عمیقا ضد امپریالیستی را پیش ببرد.

می گفتند انقلاب اسلامی یک جنبش خرده بورژوازی است و به هیچوجه توانایی نبردی پی گیر و نهایی را با امپریالیسم ندارد .

می گفتند سرانجام نظام جمهوری اسلامی ، سازش با امپریالیست هاست و همه درگیری و ضدیت با این نظام ، به خاطر همین مسئله است که نظام اسلامی آیت الله خمینی ، نمی تواند مبارزه ضد امپریالیستی را تا انتها پیش ببرد.

این حرف ها و ادعاها و شعارهای سازمان مجاهدین خلق بود که در ابتدای پیروزی انقلاب مدعی شدند به دلیل 14 سال مبارزه ضد امپریالیستی !  و گذر از میادین خون و شکنجه !! بایستی صاحب انقلاب به شمار آمده و تنها این سازمان است که می تواند ایران را گور امپریالیسم کند!!! ( شعار "ایران را گور امپریالیسم کنیم " از شعارهای بسیار رایج مجاهدین خلق و برخی گروهک های مارکسیستی همچون فداییان خلق بود که در ابتدای انقلاب با فریاد آن ، گوش فلک را کر کرده بودند )

هنوز برخی اشخاص، سرودهای مجاهدین خلق را به خاطر دارند که در همان روزهای آغازین پیروزی انقلاب چگونه با شعارهایی همچون " جز اسارت و نبرد راه دیگری مجو "، رابطه خود و امپریالیسم آمریکا را تشریح کرده و خیل جوانان و نوجوانان ساده لوح را فریب می دادند.