مستغاثی دات کام

 
به مناسبت اربعین حسینی
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ٥:٠۸ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ آذر ۱۳٩۳
 

 

جهان باز اطلاعات و سانسور راهپیمایی اربعین!

 

چرا راهپیمایی بیست میلیونی اربعین در رسانه های به اصطلاح آزاد دنیای غرب ، سانسور می شود و حتی یک تصویر یا فیلم از آن منتشر نمی شود؟

هفته گذشته وب سایت نشریه معتبر هافتینگتن پست درمورد راهپیمایی بزرگ اربعین نوشت:

"...اگر تنها صد نفر از معترضان در لندن به خیابان‌ها بیایند و شعار بدهند و یا در هنگ کنگ راهپیمایی‌هایی اتفاق بیافتد و یا در روسیه مردم تظاهرات ضد پوتین انجام دهند، میگوییم سطح بالایی از دموکراسی در این کشورها وجود دارد و به سرعت در رسانه‌ها منعکس می‌شود، اما یک گردهمایی 20 میلیونی با وجود وحشت و سرو صدای عراق، حتی موفق نمی‌شود به زیرنویس اخبار راه پیدا کند. علیرغم این که این رخداد دارای تمام عناصر حیاتی و ویژگی‌های چشم نواز: ارقام بزرگ و گیج کننده، اهمیت سیاسی، پیام انقلابی، پیشینه تاریخی  و اصل وجود است، یک تحریم غیر رسمی رسانه ای به این رویداد بسیار بزرگ تحمیل شده است. اما زمانی که چنین داستانی نقل می‌شود، آن هم با وجود تبر تحریریه رسانه‌های بزرگ، موجی از شوکه شدن‌ها و افکار عمیق را در مردم ایجاد می‌کند..."


 
 
برآستانه هجدهمین سالگرد درگذشت علی حاتمی
نویسنده : سعید مستغاثی - ساعت ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳٩۳
 

 

  سبک زندگی از حسن کچل تا دلشدگان

 

 

 "...آسمون آبیه همه جا ، اما آسمون اونوقتها آبی تر بود ، رو بوما همیشه کفتر بود ، حیاطها باغ بودن ، آدمها سر دماغ بودن ، بچه ها چاق بودن ، جوونا قلچماق بودن ، دخترا با حیا بودن ، مردما با صفا بودن ، حوض پر آبی بود ، مرد میرابی بود ، شبا مهتابی بود ، روزا آفتابی بود ، حالی بود ، حالی بود ، نونی بود ، آبی بود . چی بگم ، نون گندم مال مردم اگه بود ، نمی رفت از گلو پایین به خدا ، اگرم مشکلی بود ، آجیل مشکل گشا حلش می کرد، بچه ها بازی می کردن تو کوچه ، جمجمک برگ خزون ، حمومک مورچه داره ، بازی مرد خدا ، کو ، کجاست مرد خدا ؟ سلامی بود ، علیکی بود ، حال جواب سلامی بود ...خروسا خروس بودن ، حال آواز داشتن ، روغنا روغن بود ،...برکت داشت پولا ، پول به جون بسته نبود ، آدم از دست خودش خسته نبود..."